Kryštof & Karel Gott – Vánoční

23.11.2020 | kategorie: Novinky, Radio Zlín, Top novinky
JGO87301b_krytof

Skupina Kryštof před dvěma lety nahráli píseň s Karlem Gottem. Nyní plní dohodu, kterou měl s Karlem a jeho rodinou, a společnou píseň po názvem Vánoční vypouští do světa. Scénář a režii videoklipu si vzala na starost Karin Krajčo Babinská.

„Nechtěli jsme, aby to byl vánoční kýč, ale možná nakonec je,“ říká režisérka. Do klipu kromě manžela Richarda Krajča a tří jejich dětí obsadila Ivu Janžurovou, Aloise Švehlíka, Danu Batulkovou, Pavla Rímského a Lucii Štěpánkovou.

Vánoční je pro nás s kapelou něco nového a výjimečného, nejen díky spojení. Vánoční píseň má člověk zhruba jednou za kariéru,“ říká Richard Krajčo a dodává: „Toužili jsme po písni, která se bude zjevovat pokaždé o vánočních svátcích, ale zároveň se vyhnout všem klišé. Samozřejmě nevíme, jestli se nám to podařilo, ale fanoušci nám to určitě prozradí.“

Píseň Vánoční vznikla těsně před duetem Srdce nehasnou, který pro Karla Gotta a jeho dceru Charlottu napsal také Richard Krajčo. „Co se týče písně Vánoční, přišel jsem s ní za Karlem Gottem a svěřil se mu, že jsem napsal text, kde hraje významnou roli a že by se v ní mohl i objevit. Jemu se zalíbila, tak jsme se dali dohromady. Asi po týdnu zavolal a kromě toho, že souhlasil s Vánoční, mě poprosil, jestli bych nezkusil napsat píseň pro něj a pro Charlottku,“ vzpomíná frontman kapely Kryštof.

„Udělali jsme spolu dohodu, že nejdřív půjdou ven Srdce nehasnou a tuhle píseň pustíme až rok poté, co mezi námi Karel nebude, aby i další Vánoce strávil s námi. A teď přišel ten čas,“ dodává Krajčo.

Dlouho jsem vymýšlela, o čem má klip vlastně být, protože až píseň uslyšíte, pochopíte, že to není úplně snadné,“ svěřuje se režisérka Babinská. „Nakonec jsem se rozhodla, že zachytím tu pravou rodinnou vánoční atmosféru, kdy se u štědrovečerního stolu sejdou čtyři generace lidí. V klipu je ukrytý i příběh a je dobré dokoukat ho až do úplného závěru, aby se všechno spojilo. Je věnovaný všem, kteří tady s námi už nejsou, ale na které nikdy nezapomeneme,“ dodává.

„Ta písnička mě velmi dojala. Je nádherná a já mám díky ní pocit, jakoby tady táta pořád byl.

Je úžasné, že i přes vážnou nemoc loni dokázal natáčet ve studiu a ještě požádal o to, aby song vyšel až rok po jeho smrti. Tak silný byl. Věřím, že se píseň bude lidem líbit a prožijí díky ní opět krásné chvíle,“ komentuje klip Dominika Gottová.

Zdroj: idnes.cz