FESTIVAL JEDEN SVĚT VE ZLÍNĚ

07.07.2020 | kategorie: Kam vyrazit, Úvod
JS20_FB_COVER_Zlin
PR ČLÁNEK

V čem Češi opravdu vynikají? MFF Jeden svět Zlín má odpověď!

MFF Jeden svět proběhne letos ve Zlíně již popáté. Klimatická krize, inkluze nebo slovenská mafie – festival i letos bude reagovat na aktuální politická, sociální a environmentální témata. Od pondělí 13. července do pátku 17. července poběží ve zlínských podnicích projekce jedinečných dokumentů o klimatické krizi u nás, slovenské mafii nebo o včelařích z Makedonie.

Zahájení festivalu proběhne ve zlínské džungli v srdci Svitu – v kavárně Jedním tahem. Promítat se bude český, autorský snímek režisérky Apoleny Rychlíkové, Češi jsou skvělí houbaři. Těšit se můžete na hudbu, víno a taky kameramana filmu Petra Racka a slovenského ekofilosofa, Richarda Sťahela. Pokud vás zajímají dopady klimatických změn na českou krajinu určitě bude stát za to projekce slovenského dokumentu Skutok sa stal, který je o brutálních mafiánských praktikách na slovenské politické scéně, které v 90. letech otevřely dveře nedávným událostem. Snímek se bude promítat v úterý 14. července v kavárně Gulliver. Hostem bude samotná režisérka snímku, Barbora Berezňáková. Jedinečná příležitost promluvit si o tom, co se do 80 minutového dokumentu nevešlo.

Kompletní filmový program najdete na facebookové události Jednoho světa Zlín. Více informací můžete také hledat na webových stránkách. Na každou projekci je omezený počet míst, proto si lístky můžete předem rezervovat na adrese jedensvetzlin.sebou.cz.

Mediálním partnerem festivalu Jeden svět Zlín je Radio Zlín.