Marek Ztracený – Naše cesty

07.12.2019 | kategorie: Novinky, Radio Zlín
mz

Svoboda nebyla vždy samozřejmostí – tak zní hlavní poselství klipu Marka Ztraceného k písni „Naše cesty“, která je podle jeho slov posledním singlem z alba „Vlastní svět“. Romantickou baladu posouvá do zcela nové roviny malý filmový příběh, který se odehrává na Šumavě, u Želené Rudy, kde Ztracený strávil dětství a dodnes zde žije.

„Vyrůstal jsem v pohraničí přímo u železné opony. Nejednou nás s tátou vyváděli vojáci se samopaly z lesa, když jsme šli na houby nebo borůvky. Kdo a kde se pokusil o útěk a kdo to nepřežil, nebo koho chytili, to byly příběhy, které jsme jako děti často slýchávaly a vnímaly. Také můj strýc s rodinou emigroval a přecházel hranici přímo v Železné Rudě. Mimochodem nedaleko místa, kde se tento klip natáčel,“ přibližuje zpěvák. V hlavních rolích se představují Matouš Ruml a Patricie Pagáčová. Také jejich přesvědčivé herecké výkony napomáhají tomu, že vidíme tak trochu jinou love story.

Jako zajímavost hudebník uvedl, že právě touto skladbou bude zakončovat oba své koncerty v pražské O2 Areně, které se uskuteční 22. a 23. února příštího roku.