Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!

23.05.2018 | kategorie: Kam vyrazit, Radio Zlín, Úvod
WD_A4 plakat po skoly_ZLIN_NAHLED-page-001

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová střelnice, přehlídka několika desítek sportovních disciplín – to je Wannado festival, největší sportovní náborový festival v České republice, který se ve Zlíně představí 26. května na Atletickém stadionu od 10 do 17 hodin. Vstup je navíc pro všechny zcela zdarma.

Festival, dlouhodobě podporovaný městem Zlín, si klade za cíl pozitivně ovlivňovat životní styl dětí a podněcovat zájem o sport a pohyb obecně. Umí zaujmout vyznavače všech druhů pohybu. Vedle sebe se v jeden den na jednom místě setkávají tradiční kolektivní hry, olympijské individuální disciplíny, i netradiční záliby jako parkour, jugger či pole dance. Tento unikátní koncept přivedl od roku 2011 k pohybu již několik desítek tisíc dětí.

Atmosféru festivalu zažily i největší hvězdy českého sportu – hokejový idol Jaromír Jágr, biatlonistka Gabriela Koukalová, či tenisový srdcař Radek Štěpánek.

„Je to skvělá věc, když jsem se tady jen procházel, viděl jsem přes 140 sportů, které si můžou děti vyzkoušet. Když jsem vyrůstal já, byly jen dva sporty – fotbal a hokej, a jelikož moje rodiče usoudili že budu velký a tlustý, dali mě na hokej. Dnes je to jiné.“ popsal akci Jaromír Jágr.

Ve Zlíně se festival představí již počtvrté. Po úspěšné první zastávce v Karlových Varech je letošním druhým městem, do kterého festival zamíří. Na Stadionu mládeže se návštěvníci budou moci setkat s ultramaratoncem Markem Causidisem, automobilovým závodníkem Romanem Krestou či stolním tenistou Petrem Korbelem. Nebudou chybět exhibiční vystoupení sportovních klubů, autogramiády i soutěže o skvělé ceny.

Osmý ročník festivalu se kromě ve Zlíně dále odehraje i v dalších městech po celé České republice. Naplánováno je v tuhle chvíli 7 zastávek a další se připravují.