Vybarvený Běh 2018

03.05.2018 | kategorie: Kam vyrazit, Radio Zlín, Úvod
vybarveny-beh-2018_denik-w630

Vybarvěte se s námi!

Druhou červnovou sobotu (9. 6.) bude celodenním programem na Velkém náměstí oficiálně zahájena turistická sezona 2018.

Běhání plné barev a zážitků, v němž nejde o „body ani vteřiny“ přiláká začátkem června na Velké náměstí do Kroměříže tisíce návštěvníků a stovky aktivních účastníků. Vybarvený běh se tu uskuteční již potřetí. Rok od roku se těší většímu zájmu – v loňském roce pořadatelé zaznamenali 1700 registrovaných startujících. Zájemci se mohou registrovat do konce května na webu, poté osobně na odboru kultury a cestovního ruchu a poslední opozdilci v den konání akce od 9 do 11, kdy bude běh odstartován.

Po zaplacení startovného dostanou balíček s tričkem s logem běhu, barvou, ochrannými brýlemi, startovním číslem a dárkem od generálního sponzora, jímž je společnost Nestlé. Balíčky se budou vydávat na odboru kultury a cestovního ruchu od 1. června. Letos bude kvůli opravě Vodní ulice mírně pozměněná trať, délka ale bude podobná jako v předchozích ročnících, tedy asi 4,5 kilometru.

Vybarvený běh je však pouze jednou – dopolední – součásti celodenního programu, který v sobotu 9. června nabídne kromě pohybových aktivit i kulturní zážitky. „Zahrnuje také řadu aktivit pro děti i dospělé, zkrátka celodenní program pro celou rodinu. Vybarvený běh se díky přízni účastníků, které si moc vážíme, v Kroměříži zabydlel. Chceme proto i letos lidem nabídnout dobrou zábavu,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Program představí tuzemské kapely Minami a Trocha klidu i bubeníky Tambores SK ze slovenské Nitry a vyvrcholí vystoupením Celeste Buckingham s kapelou King Shaoling (v 18 h) a kapely Monkey Business (ve 20.30 h).

V průběhu den vystoupí na náměstí tanečníci z TK Gradace Kroměříž a uskupení M dance Crew, připraveno je cvičení s Contours fitness Kroměříž a představí se děti ze SVČ Šipka. Připravena bude i jóga pro nejmenší, žonglování a capoiera, která kombinuje bojové umění s tancem. Během dne si návštěvníci užijí i další atrakce především pro děti – výtvarné tvoření, střelbu pistolemi Nerf a Paintball, překážkovou dráhu či zábavu s Wipe out koulemi, workshopy, koloběžkovou dráhu a další.