Světový pohár v hokejbalu juniorek a chlapců do 16 let

13.06.2018 | kategorie: Kam vyrazit, Radio Zlín, Úvod
světový pohár

Přerov a Zlín budou hostit Světový pohár v hokejbalu juniorek a chlapců do 16 let!

Premiérový Světový pohár pro juniorky do 20 let a chlapců do 16 let se nezadržitelně blíží! Od 28.6. do 1.7. bude na zimních stadionech v Přerově a Zlíně pořádně rušno. Do těchto destinací se totiž sjede světová hokejbalová špička. Hráčky národního výběru juniorek U20 se střetnou s nadupanými zámořskými celky z Kanady a USA, ve federálním derby pak se Slovenskem a pětici týmů uzavírá výběr Velké Británie.

Chlapecká kategorie čítá celkem 10 celků! Česká republika vysílá na domácí šampionát hned dva týmy, a to výběr hráčů do 16 a 15 let.

Vůbec poprvé v celé hokejbalové historii se uskuteční Světový pohár mládežnické dívčí kategorie, a to hned na půdě České republiky v Přerově, kam se sjede pět reprezentačních celků. Mezi favoritky bude jednoznačně patřit výběr Kanady, Spojených států amerických či Slovenska. Zálusk na metu nejvyšší si ale může beze všeho dělat i česká reprezentace, kterou povede veleúspěšné trenérské duo Manhart – Broulík, kteří minulý rok se svými svěřenkyněmi ze seniorského národního týmu dosáhli na premiérové zlato!

V širším kádru českých juniorek U20 najdeme hned několik talentovaných hráček, jež se právě pyšní titulem mistryně světa z domácího červnového šampionátu v Pardubicích. Gólmanky Kateřina Zechovská z pražské Slavie či Kateřina Teplá hájící barvy svítkovských hokejbalistek, by měly patřit mezi hlavní opory i na Světovém poháru juniorek. O finální nominaci se uchází i útočnice Aneta Kábrtová z pardubického Autoskla, Lucie Kubínová z Poruby, Barbora Patočková s Kristýnou Kaltounkovou ze Slavie či obránkyně Karolína Kosinová s Kateřinou Držmíškovou.

Bude otázkou, s jakým výběrem do Přerova dorazí zámořské celky a Slovensko. Překvapit kvarteto silných národních výběrů se pak pokusí Velká Británie, kde se nejenom ženský hokejbal posouvá neustále dopředu. Systém turnaje bude jednoduchý a nelítostný. Každý odehraje jeden zápas s každým a o zlato si to rozdá první se druhým celkem základní skupiny, bronz si do své moci uzme třetí nebo čtvrtý celek ve skupině. Česká reprezentace startuje 28. června utkáním proti Britkám a hned ten samý den večer narazí ještě na výběr USA.

Do Přerova a Zlína dorazí kvarteto silných zámořských týmů, Česká republika nezůstane pozadu!

Ještě v roce 2016 se v anglickém Sheffieldu konalo klasické juniorské mistrovství světa hráčů do 16 let. Letos se však přešlo k modelu Světového poháru. Tím vzroste počet týmů a nemalé konkurence, mezi níž se představí hned dva kanadské výběry a stejný počet nadupaných celků přiveze i výprava Spojených států amerických. V „přerovské“ skupině A se budou prezentovat loňští vicemistři světa šampionátu šestnáctiletých ze Slovenska, kteří narazí na tým USA RED, Velkou Británii, východní výběr Kanady a českou reprezentaci hráčů do 15 let!

Ve druhé skupině bude o co nejlepší umístění bojovat reprezentační výběr České republiky U16 pod vedením hlavního kouče Jiřího Christa. Jeho svěřenci narazí ve Zlíně na západní výběr Kanady, Švýcarsko, Spojené státy americké BLUE a Polsko. V Anglii se z triumfu po finálové bitvě radovala Kanada, jež ale do Zlína a Přerova přiveze hned dva celky!

Systém turnaje je opět jasně zřetelný. Týmy odehrají ve svých základních skupinách s každým jeden zápas. Celky, jež se umístí na čtvrtém a pátém místě své skupiny, si to pak ve finálním zúčtování rozdají o 7. a 9. místo. Družiny na třetích místech poputují do boje o konečnou pátou příčku, „vicemistři základní skupin“ svedou klání o bronzové medaile a vítězové skupin si to rozdají o celkové prvenství na Světovém poháru. Finálové boje se odehrají ve Zlíně a zajímavostí je, že se reprezentační šestnáctka České republiky 1. července utká s pátým celkem juniorek.

V rámci programu Světového poháru se ještě ve vzájemných duelech představí reprezentační výběry hráčů do 14 let České republiky a Slovenska. Čeští mladící se tak dočkají vrcholu celé sezony v podobě mezinárodních duelů.