Studenti FMK pomáhají dětem s poruchou autistického spektra

08.03.2018 | kategorie: Kam vyrazit, Úvod
DSC_0202-Edit

Děti s poruchou autistického spektra potkáváme každý den a přitom ony vidí úplně jiný svět, než my. Podívejte se na chvíli jejich očima a propojte společně s námi oba světy 16. 3. 2018 v malém sále Kongresového centra ve Zlíně na galavečeru studentského projektu Percipio.

Vnímání, ochota a empatie, to jsou tři základní pilíře studentského neziskového projektu Percipio, který již devátým rokem pořádají studenti Marketingových komunikací Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Cílem projektu je uspořádání benefičního galavečera s dražbou, jejíž výtěžek každoročně směřuje přímo na podporu zvolené neziskové organizace, případně ke konkrétním klientům dané organizace. V minulosti již Percipio pomohlo k finanční i hmotné podpoře např. Dětskému domovu ve Vizovicích, Onkologickému oddělení nemocnice Tomáše Bati, ve spolupráci s Nadací Charty77 (Konta Bariéry) podpořilo tři konkrétní handicapované osoby apod. V rámci posledního ročníku podpořilo tři rodiny s dcerami trpícími Rettovým syndromem ze Zlínského kraje, kdy výtěžek benefiční akce pomohl pokrýt náklady na pořízení tří speciálních kočárků v celkové hodnotě převyšující 100 000 Kč.

Poslání Percipia však nespočívá jen v uspořádání kulturní akce, nýbrž také v informování široké veřejnosti Zlínského kraje o dané problematice. Letošní ročník směřuje svou pozornost na poruchy autistického spektra, které představují jedny z nejzávažnějších poruch dětského mentálního vývoje. A přestože doposud neexistuje žádná účinná léčba, jsou to pravidelné a intenzivní terapie, které mohou významně přispět ke zlepšení motoriky, psychiky i komunikace dítěte. Studenti se proto rozhodli spolupracovat se Střediskem rané péče EDUCO Zlín z.s., které pro tyto děti pořádá unikátní terapeutické víkendy, jejichž hlavním posláním je propojit rodinu a pomoci nejen samotným dětem, ale i rodičům, a to s přispěním klinického psychologa a speciálních terapií.

V letošním roce se tak cílem projektu stala pomoc vybraným čtyřem rodinám, jejichž děti trpí poruchou autistického spektra. Jsou to Alešek, Reneček, Lukášek a Míša. A právě jim a jejich rodinám by studenti rádi umožnili zúčastnit se speciálního terapeutického víkendu – a to díky uspořádání benefičního galavečera, kde vystoupí zpěvák Pavel Callta a další. Večer bude zakončený dražbou předmětů slavných osobností, ať již ze světa umění, sportu či jiných oblastí. Zapojte se i vy!

Na benefičním galavečeru si můžete vydražit například knížku Ladislava Zibury s věnováním, lístky na představení Saši Rašilova, CD Marty Kubišové s věnováním nebo dres Jaroslava Kulhavého.

A to není všechno – nebude chybět welcome drink, raut a výše zmíněný Pavel Callta a další zajímavá kulturní představení.

Více informací najdete na www.percipio.cz nebo na facebookové stránce www.facebook.com/PercipioProjekt.