Je tady 51. ročník Vizovického Trnkobraní

13.08.2018 | kategorie: Kam vyrazit, Radio Zlín, Top novinky, Úvod
1480428813_2108

Kompletní program letošního 51. ročníku oznamuje hudebně-švestkový festival Vizovické Trnkobraní, který se koná v pátek a sobotu 17. a 18. srpna v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích nedaleko Zlína.

 

Radio Zlín je s vámi na těch nejlepších akcích v regionu, a proto nás najdete i na Trnkobraní.

Navštivte náš stánek se speciální chill out zónou, kde můžete načerpat síly na další zážitky, připojit se zdarma na wifi nebo se nechat vyfotit u naší fotostěny a odnést si vzpomínku na trnkový festival.

Jedině u nás, ve stánku Radia Zlín, budete mít hvězdy na dosah ruky. Stavte se na autogramiády vystupujících. Těšíme se na vás!!


Do své druhé padesátky tento hudební festival s nejdelší tradicí vstoupí s
Jarkem Nohavicou, který se na Trnkobraní vrací po dlouhých jedenadvaceti letech, kdy býval pravidelným účastníkem festivalu. Návštěvníci se dále můžou těšit na Arakain a Lucii Bílou, kapely Divokej Bill, Mig 21, Mandrage, Jelen, Mirai, Wohnout či zpěvačku Ewu Farnou a další interprety a kapely. Chybět nebude stand-up vystoupení Komiků s.r.o. v čele s Lukášem Pavláskem a Milošem Knorem, tradiční soutěž v pojídání knedlíků budou moderovat Patrik Hezucký a Michal Kavalčík, dříve známý pod jménem Ruda z Ostravy.


Ve festivalovém areálu bude možné ochutnat ovocné knedlíky vyráběné z různých druhů ovoce, ze kterých likérka Rudolf Jelínek pálí své destiláty, nebo navštívit muzeum slivovice. Sobotní doprovodný program Trnkobraní nabídne projekce filmů, které se nějakým způsobem vážou k interpretům, kteří na letošním Trnkobraní vystupují či mají k festivalu přátelský vztah. Návštěvníci tak budou moci vidět například film Zelenkův pseudo dokument Visací zámek 1982 – 2007 nebo film Rok ďábla s Jarkem Nohavicou v hlavní roli, Hřebejkovo Zahradnictví: Dezertér s Jiřím Macháčkem nebo komedii F. A.Brabce V peřině s Lucií Bílou a další filmy. Dále bude možné vidět stand-up vystoupení Komiků s.r.o. s Lukášem Pavláskem, Milošem Knorem, Danielem Ferencem a Adélou Elbel, nejmenší návštěvníci se zase zabaví u představení loutkového divadla nazvaných O hloupé huse a Otesánek. Dětská zóna nabídne pohybové, výtvarné a tvůrčí dílny nebo soutěže o ceny. Program doplní taneční vystoupení folklorního souboru Vizovjánek se zahraničními hosty.

 

Trnkobraní návštěvníkům nabídne opět vyšší komfort, v prostoru před festivalovým areálem bude zcela nově k dispozici prodejna potravin. Ubytovat se bude možné v placeném VIP kempu, bezpečném, oploceném, hlídaném a osvětleném prostoru s nonstop recepcí a úschovnou, možností dobití telefonů, sprchami s teplou vodou, umývárnami a sociálním zařízením s pravidelným úklidovým servisem, nebo ve stanovém městečku zdarma.


Program letošního Trnkobraní:

Pátek 17. 8. Starobrno Stage

17.00 Desmod

19.00 Wohnout

21.00 Divokej Bill

23.00 Mandrage

00.00 DJ Marek Toman

 

Rudolf Jelínek Stage

16.00 Levitate

18.00 Tanja

20.00 Pekař

22.00 Visací zámek

00.00 Gazdina Roba

Sobota 18. 8. Starobrno Stage

12.00 Arakain a Lucie Bílá

13.20 soutěž v pojídání švestkových knedlíků – Patrik Hezucký, Michal Kavalčík

15.00 Argema

17.00 Ewa Farna

19.00 Jarek Nohavica

21.30 Mig 21

23.30 Jelen

 

Rudolf Jelínek Stage

11.00 Šamat – vítěz soutěže Zahraj si s kapelou na Trnkobraní

13.00 Doktor P. P

.4.30 Street 69

16.00 Poletíme?

18.00 Portless

20.30 Mirai

22.30 Fleret a Zuzana Šuláková

00.30 Kosovci

 

Sobotní doprovodný program: Jelínkův biograf

11:00 Bajkeři (rež. Martin Kopp)

- Nevlastní bratři Jáchym a David společně s kamarádem Sašou tráví většinu času ve světě sociálních sítí. Vztahy se představují chaty s virtuálnímidívkami, které nikdy neviděli, obživu jako falešnou módní show, v níž se předstírá něco, co není a největším životním problémem je vybitý mobil nebo nefunkční WIFI. Ve filmu hraje zpěvák Adam Mišík.

13:00 Manžel na hodinu (rež. Tomáš Svoboda)

- Manžel na hodinu jako pokračovánímimořádně úspěšné české komedie a diváckého hitu z roku 2014. Sleduje další osudy čtveřice hráčů vodního póla z Nymburku, kteří začali pracovat jako hodinoví manželé –Milana (Bolek Polívka), Honzy (David Novotný), Jakuba (David Matásek) a Kryštofa (LukášLatinák).

15:00 V peřině (rež. F. A. Brabec)

- Muzikálová komedie z roku 2011, ve které si zahráli Lucie Bílá, Karel Roden, MatějPřevrátil, Bolek Polívka, Amélie Pokorná, Eliška Balzerová a další. Na hudbě k filmu sepodílela hudební skupina Kabát.

17:00 Rok ďábla (rež. Petr Zelenka)

- Film Petra Zelenky a jeho přátel z roku 2002 s podtitulem: "Film pro lidi, kteří dokážou slyšetmelodie“. V hlavních rolích filmu hrají Jaromír Nohavica, Karel Plíhal a skupina Čechomor.Film je fiktivním dokumentem odehrávajícím se v první polovině 90. let 20. století, ačkolivJaromír Nohavica s Čechomorem spolu koncertovali až na přelomu století. Rok ďábla jepříběh člověka, který se sice zbavil závislosti na alkoholu, ale přitom zoufale osaměl.

19:00 Zahradnictví – Dezertér (rež. Jan Hřebejk)

- Druhá kapitola rodinné kronikyZahradnictví se odehrává na pozadí převratných událostí v letech 1947–1953. Hlavnípostavou je majitel noblesního kadeřnického salonu Valentino v centru Prahy Otto Bock (JiříMacháček) a jeho rodina, kterou zde zaměstnává. Podnik je smyslem a naplněním jehoživota. Po všech válečných útrapách se sem vrací jako uznávaný šéf se svou manželkouElou (Gabriela Míčová) a jejími sestrami Bedřiškou (Klára Melíšková) a Vilmou (Aňa Geislerová). Přichází však rok 1948, Ottova firma je vyvlastněna státem a on podruhé vživotě přichází o všechno…

21:00 Visací zámek 1982–2007 (rež. Petr Zelenka)

- Pseudodokument o tom, kterak sehodní chlapci z ČVUT stali průkopníky české hudební anarchie a poté i klasiky, kteřízkultovněli až v dalekém Japonsku. Vyfabulovaná budoucnost roku 2007 je už nějaký pátekminulostí, ale pořád platí, že „Punk's not dead, vy volové!“.

22:00 Špindl (rež. Milan Cieslar)

- Když na hory, tak do Špindlu. Právě do zasněženéhoŠpindlerova Mlýna vyráží sestry Eliška, Katka a Magda na dámskou jízdu. Mají v plánu siužít odpočinek, zábavu a možná i trochu milostného dobrodružství. Jednu z hlavních rolíhraje Anna Polívková.

 

Alternativní scéna

12:00 Představení netradičních lidových tanců Vizovjánek

14:00 – O hloupé huse – loutkové divadlo pro děti

14:30 – Otesánek – loutkové divadlo pro děti

16: 00, 18:00 a 20:00 Komici, s.r.o. (Adéla Elbel, Daniel Ferenc, Lukáš Pavlásek, Miloš Knor)

21:00 O hřbitově (komedie) – pro dospělé

 

Folklorní scéna

- Vizovjánek a zahraniční soubor lidových písní a tanců

 

Dětská zóna

11:00 Ranní hýbánky

12:00 Výtvarný koutek

13: 30 Tvořivá dílnička

15:00 Odpoledne plné soutěží o hezké ceny

 

Více na www.trnkobrani.cz