Ve Vsetíně se chystá Festival pro Zemi

12.04.2017 | kategorie: Kam vyrazit
FESTIVAL PRO ZEMI

Den Země je celoplanetární akcí a ten vsetínský se zařadí mezi 2 bilióny akcí, které k této příležitosti proběhnou. Oficiálně je již 47. ročníkem, který probíhá ve 175 státech světa. Účastní se jej více než miliarda lidí.

Letos návštěvníky Dne Země čeká hned několik novinek. V odpoledních hodinách bude připravený program pro starší děti a dospělé. Ve 14 hodin začne v parku Jarmark pro Zemi a Festival pro Zemi. „Na Festivalu pro Zemi přislíbily účast místní kapely Docela, NoCa, Dareband, Žamboši, duo Dušan Trličík a Pavel Ptáček,“ uvádí Pavel Bartoň, ředitel ALCEDA. Na jarmarku dostanou prostor výrobci a prodejci, kteří zpracovávají regionální suroviny a pracují s přírodními materiály. Po celý den bude k dispozici káva, čaj a dobroty ve fairtradeové kavárně.

Cílem Dne Země je upozornit veřejnost na nemoci, kterými trpí naše planeta, a nabídnout jednoduché prostředky, kterými může pomoct každý z nás. Řadu akcí chystají vsetínské organizace a školy v rámci „Týdne pro Zemi“, ALCEDO chystá bohatý program 27. ročníku Dne Země na pátek 21. dubna do Panské zahrady. Dopolední programy jsou zaměřené pro mateřské školy, kterých se tradičně účastní téměř 500 dětí. Pro žáky základních škol a víceletých gymnázií ALCEDO připravuje již 6. ročník zábavné ekohry EKOUŠ 2017. „Společně s řadou vsetínských organizací, které se na programu podílejí, se budeme učit o významu vody v krajině, všímat si přírody ve městě. Nové téma, kterému se chceme věnovat, jsou potraviny, které jíme,“ dodává Jaroslav Hlinský z ALCEDA.

Je nejvyšší čas udělat něco pro naši planetu. Pojďte, uděláme to!

Více na www.alcedovsetin.cz