XIX.ročník velehradský přechod a cyklopřejezd Chřibů- CHŘIBY2017

09.05.2017 | kategorie: Kam vyrazit
Document-page-001

Tradiční XIX.ročník  velehradský přechod a cyklopřejezd Chřibů- CHŘIBY2017, který se koná v sobotu 13.5.2017 v  obci Velehrad nabízí poznávání přírodních  a historických míst chřibského pohoří. Výchozím místem je obec Velehrad, které je významným poutním místem a historickým sídelním místem Moravy a je nedílnou součástí mikroregionu Buchlov a regionu Slovácka.

Kdo má  rád volnopohybouvou aktivitu a rád si dobrovolně otestuje své zdatnosti může využít  nabídku 2 pěších a 5 cyklo tras – kdy z toho jsou  připraveny i pro nepřízeň  počasí . Trasy jsou pro pěší turistiku připraveny v délce 14,5 km a 24.5km a cyklo trasy od 20 km do 50 km od mírně náročné až po náročnou charakteristiku  tras.

Navrhované trasy jsou různého stupně obtížnosti, od lehké trasy, přes mírně náročnou  až po  středně těžkou trasu. Pro děti je připraven již X.ročník cyklistických soutěží kdy jedna z kategorií je jako soutěž o PUTOVNÍ POHÁR  ředitele ZŠ. U dvou nejstarších kategorií je  připraven tzv malý DUATLON.- jízda na kole a běh na čas.

Trasy přechodu a cyklo přejezdu  začínají v centru obce – sportovní areál Základní školy- a vedou po značených turistických a cyklo turistických  cestách s určenými kontrolními místy i s možností občerstvení .

Cílem  je taktéž sportovní areál ZŠ, kde je připraveno občerstvení s doprovodným  programem.Záměrem pořadatelů je seznámení s Chřibskou  přírodou a dobrovolné ověření osobní tělesné zdatnosti účastníků. Akce začíná  prezentací v 8:00 hod s ukončením sportovně společenského dne v 16:00 hod.

Více informací najdete na webových a facebookových stránkách pořadatelů a sponzorů.
Srdečně vás všechny zvou pořadatelé akce.