Na kole vinohrady Uherskohradišťska

21.04.2017 | kategorie: Kam vyrazit, Radio Zlín
Plakatna_kole_vinohrady_JARO_2017

I letos zve Region Slovácko a Městské informační centrum Uherské Hradiště všechny zájemce o cyklistiku i pěší turistiku na 12. ročník akce Na kole vinohrady Uherskohradišťska. Symbolické otvírání cyklistických stezek začne v sobotu 29. 4. v 8.30 hodin na Masarykově náměstí v Uh. Hradišti.

Bude připraveno opět 7 cyklistických tras a 2 pěší trasy různé délky a náročnosti, které vedou přes oblast Uherskohradišťska. Trasy jsou připraveny pro náročnější cyklisty, kteří mohou zdolat buď stezku Blatnického roháče nebo stezku Muškátu moravského, obcemi stejnojmenného regionu se můžete projet, pokud si zvolíte Stezku Dolním Poolšavím. Převýšení 100 metrů a délka 39 km vás čeká na stezce Rulandského bílého, výlet do historie pak na Velehradské stezce. Kolem Baťova kanálu do Napajedel a zpět vás přes stejnojmenný region provede Stezka Za Moravú. Pro pohodáře a rodiny s dětmi byla v roce 2015 vytyčena nenáročná Salašská stezka, která měří 25 km.

Od jara 2015 se k akci připojují i vyznavači pěší turistiky na dvou trasách – Sadské a Staroměstské. Pro zajímavost – na podzim roku 2016 byla celková délka cyklistických a pěších tras 315 kilometrů. Kromě vinných sklípků mohou registrovaní účastníci akce na jednotlivých trasách navštívit řadu zajímavých míst a pamětihodností, díky výborné spolupráci s místními partnery je vstup do těchto objektů zdarma nebo za zvýhodněné vstupné.

Registrace účastníků bude na Masarykově náměstí probíhat od 8.30 do 9.30 hodin, poté bude následovat slavnostní zahájení a starty jednotlivých stezek. Registrační poplatek na akci je 50 Kč, součástí tohoto poplatku je identifikační pásek, brožura s mapkou, popisem tras a slosovacím kuponem, který každý účastník akce může po dojezdu zpět na Masarykovo náměstí vhodit do osudí a tím získat možnost zúčastnit se losování o zajímavé „dojezdové“ ceny. Děti a mládež do 15 let mají účast zdarma, i ony však dostanou identifikační pásek a registrační brožuru se slosovacím kuponem, pro ně bude připravena „dětská“ tombola. Na facebooku Městského informačního centra se mohou zájemci zúčastnit soutěže, kterou tvoří 3 otázky vztahující se se k akci. Pro tři výherce budou také připraveny ceny.

Od 15.30 hodin bude na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti připraven pro účastníky akce i širokou veřejnost kulturní program, ve kterém vystoupí Mužský sbor Kudlovice a CM Bálešáci ze Starého Města, proběhne losování tombol a vyhlášení výsledků soutěže na FB. Bude také připraven malý vinný trh.
NA KOLE VINOHRADY UHERSKOHRADIŠŤSKA je součástí projektu KRAJEM VÍNA 2017 na Moravských vinařských stezkách, který letos zahrnuje celkem 11 akcí.

Těšíme se na vaši účast.

www.uherske-hradiste.cz.