Hudební novinka Radia Zlín: Peter Aristone – Gold

30.01.2017 | kategorie: Úvod
VHA64026f_PA_photo_by_Anna_Smoronova10

Navzdory tomu, že je Peter Aristone Slovák žijící v Praze, jeho aktuální EP Gold vyšlo nejprve ve Spojených státech, kde bodovalo v hitparádě MTV U a zpěvák ho tam propagoval na pětiměsíčním turné s Marcem Broussardem. Nyní vychází deska fyzicky také v Česku a na Slovensku.

Peter Aristone už má za sebou třeba spolupráci s Mel C ze Spice Girls a i s novým singlem mu pomáhala velká osobnost světové hudební scény. Produkoval ho Sacha Skarbek, mimo jiné třeba autor hitu Wrecking Ball Miley Cyrus a You’re Beautiful Jamese Blunta. Skladba Gold se stala předzvěstí stejnojmenného EP, na kterém se Peter vrací ke svým písničkářským kořenům.

„Gold je pro mne návrat do doby, kdy jsem měl čtrnáct roků a skládal svoje první písničky s akustickou kytarou. Tady se cítím přirozeně,“ říká Aristone. „Když jsem Gold psal, říkal jsem Sachovi, jak mne štve veškerý humbuk a showbyznys, který se dělá kolem hudby. A že raději tvořím srdcem a bez kalkulu. Tak vznikl text o tom, jak si člověk v sobě chrání upřímnost, která je dražší než zlato,“ dodává zpěvák.