Hudební novinka Radia Zlín: Ed Sheeran – Shape Of You

06.02.2017 | kategorie: Úvod
b987a0d3e07d6f10d3c434bfb69a651f.1000x1000x1

Ed Sheeran vydal hned dva nové singly najednou. Oba vstoupily do historie, když přepsaly rekordní statistiky. Ed Sheeran na Spotify jako první v historii nasbíral během 24 hodin více než 16 milionů přehrání, druhý The Weeknd dosáhl „jen“ necelých 10 milionů.

V Anglii a třeba také v Čechách a na Slovensku drží Ed Sheeran i třetí týden v řadě první dvě příčky singlového žebříčku. Na ostrovech zároveň okupuje první dvě místa v přehledu nejhranějších písní, něco takového se v Británii stalo poprvé v historii. A ještě jeden primát si pětadvacetiletý písničkář v minulém týdnu připsal. Nikomu se dosud nepodařilo z trůnu nejhranější nahrávky v Anglii sesadit vlastní píseň jinou vlastní skladbou. Zatímco před týdnem kraloval žebříčku singl Castle On The Hill a Shape Of You bylo druhé, nyní si pozice vyměnily.

Video k Shape Of You se točilo v americkém městě Seattle pod vedením režiséra Jasona Koeniga. Sheeran si v něm vystřihl roli boxera, který se chystá na velký zápas a zároveň prožívá romantický vztah se svou trenérkou, kterou hraje modelka a tanečnice Jennie Pegouskie. Soupeře v ringu ztvárnil sumo wrestler Yama.

Oba čerstvě vydané singly vyjdou i na chystaném třetím Sheeranově albu. Bude se jmenovat ÷ (čili Divide) a k posluchačům se dostane 3.3.2017.