Hudební novinka Radia Zlín: Chinaski – Venku je na nule

26.06.2017 | kategorie: Top novinky
74767

Skvělé recenze a nadšené ohlasy fanoušků provázejí vydání aktuální nahrávky Není nám do pláče jedné z nejúspěšnějších českých skupin Chinaski. Muzikanti kolem zpěváka Michala Malátného nyní posílají do rádiového éteru nový singl Venku je na nule. Kapela ho složila na songwritingu v londýnských Dean Street Studios s producentem Alexem Daviesem.

Nad celkovým zvukem měl nakonec dohled hlavní producent alba Greg Haver, který stojí i za mimořádně úspěšnou poslední nahrávkou Chinaski Rockfield. Ta kapele přinesla tři velké rádiové hity a řadu ocenění, včetně Anděla za Skupinu roku.

Muzikanti s Haverem už od loňského roku trávili čas nahráváním a skládáním v Austrálii (kde vznikla i skladba Není nám do pláče) nebo na Novém Zélandu.

Zároveň Chinaski spouštějí předprodej podzimního turné, které svým titulárním partnerstvím zaštítí loterijní Sazka. Začne 24. října v Ostravě a skončí 16. listopadu v pražské O2 areně. Mezitím postupně dorazí i do Brna, Hradce Králové, Českých Budějovic, Zlína, Jihlavy a Liberce. Kapela už na podzim avizovala, že do té doby nebude koncertovat a nevystoupí ani na letních festivalech.