Hokejbal – mladší bratr hokeje

08.03.2017 | kategorie: Radio Zlín
14877065_1107778912676695_2093365793_n

Po škole přijít domů, popadnout hokejku a tenisák a jít si zahrát s kamarády „hokej“ na nejbližší betonový plácek. Kdo by to neznal? A přesně odsud vzešel bezesporu nejbližší sport příbuzný hokeje – hokejbal, v němž má svého zástupce také Zlín. Tým HBC Malenovice dlouhá léta hájil příslušnost v nejvyšších českých soutěžích, v posledních letech se ale zaměřuje především na práci s mládeží. „Máme více než sedmdesát dětí a neustále se rozrůstáme. Kluci a holky jsou rozděleni do věkových kategorií, od minipřípravky, za níž mohou nastupovat děti od čtyř let, až po dorost, kde si zahrají dospívající sportovci do osmnácti let. Pro dospělé hráče organizujeme Malenovickou hokejbalovou ligu, které se účastní týmy ze Zlína, Malenovic a Tečovic,“ uvedl předseda HBC Malenovice, Martin Novák.

Co je potřeba?

Především chuť hrát a učit se novým věcem. Na rozdíl od hokeje hokejbal není příliš finančně náročný, povinná výbava je jen helma, rukavice a hokejka. Přijďte si s dítětem tento sport nezávazně vyzkoušet na některý z tréninků, a pokud je hra bude bavit, může se zapojit i do soutěžních zápasů.

Kdy a kam se můžete přijít podívat?

Hřiště, Lopik aréna, na němž se konají tréninky a domácí utkání se nachází v Malenovicích vedle Sokolovny a fotbalového hřiště. Tréninky jednotlivých kategorií se konají 2× až 3× týdně, vždy v odpoledních hodinách. Na termíny tréninků konkrétních věkových kategorií se ptejte šéftrenéra mládeže Jindřicha Rzesotta na telefonu 608 833 080 nebo na e-mailu hbcmalenovice@seznam.cz.

Proč právě hokejbal?

Je to dynamický a atraktivní sport, který se navíc odehrává na čerstvém vzduchu. V dnešní době je více než kdy jindy důležité, aby se děti naučily aktivnímu přístupu k životu. A k tomu jim pomůže právě hokejbal, který dětem přispěje k celkovému rozvoji, naučí je týmovému pojetí hry a bezpochyby poznají spoustu nových kamarádů.