DĚTSKÝ SPORTOVNÍ DEN aneb NEDĚLE BEZ POČÍTAČE

03.05.2017 | kategorie: Kam vyrazit, Úvod
OFICIÁLNÍ PLAKÁT DĚTSKÝ SPORTOVNÍ DEN
Moderní doba přeje pokroku, šíření informací, nepřeberným možnostem cestování a technickým vymoženostem. Čemu ale ani v nejmenším nepřeje, je zdravé a smysluplné trávení času nejmladší generace. Dnešní děti nejsou moc aktivní, jsou nemotivované a možná až zhýčkané. Odpoledne netráví bezstarostným pobíháním na hřišti nebo v parku s tlupou kamarádů, ale na gauči u televize. Hraní na čerstvém vzduchu lehkomyslně vymění za hry na počítači. Daleko raději sáhnou po tabletu či chytrém telefonu než po tenisové raketě nebo volejbalovém míči. Situace naléhavě volá po změně.

A právě k té slouží náš DĚTSKÝ SPORTOVNÍ DEN s podtitulem NEDĚLE BEZ POČÍTAČE.

  • 14. května 2017
  • 10:00 – 16:00 hod.
  • fotbalový stadion, atletický stadion a víceúčelová hřiště UH

 

Akce takového rozsahu tady ještě nebyla. K mládežnické sportovní osvětě poslouží celý fotbalový a atletický stadion a stejně tak víceúčelová hřiště. Všechny tyto areály budou otevřeny široké veřejnosti a nabídnou nejrůznější druhy sportu pro děti všech věkových kategorií. Vyzkoušet si tu budou moci řadu sportovních disciplín a snadněji tak mohou rozpoznat, který druh sportu je pro ně ten pravý, který jim přináší potěšení a pro který mají přirozené vlohy.

 

FOTBAL

Na hlavním fotbalovém stadionu 1.FC SLOVÁCKO v Uherském Hradišti proběhne v tento den prestižní kvalifikační turnaj v kategorii U 10 o postup na největší světový turnaj CHAMPIONS TROPHY. Ten se uskuteční letos v červnu v 5ti rakouských městech. Do soutěže je přihlášeno takřka 300 dětí z 20ti tuzemských i zahraničních klubů(1.FC Slovácko, FC Fastav Zlín, Bohemians Praha 1905, Dukla Praha, Sparta Praha,Viktoria Plzeň, Zbrojovka Brno, Baník Ostrava, FK Vojvodina Novi Sad, FK Čukarički Bělehrad, Spartak Myjava, AS Trenčín, Spartak Trnava, FC Vsetín, FC Hulín, Sigma Olomouc, MFK Vítkovice, FC Velké Meziříčí, Jiskra Staré Město a Vysočina Jihlava). Přímý postup na šampionát do Rakouska má zajištěn pořádající klub, tedy 1. FC SLOVÁCKO a vítěz kvalifikačního turnaje v Uherském Hradišti. V Rakousku pak poměří své síly s tak prestižními kluby, jako jsou SUNDERLAND AFC, ATLETICO MADRID, CHELSEA FC, PSG ACADEMY, ZELJEZNICAR, SCHALKE 04, HERTHA BERLIN, RAPID VÍDEŇ, BENFICA LISABON a dalšími. V rámci fotbalového turnaje se uskuteční též autogramiáda fotbalových a hokejových hvězd. Svou účast prozatím přislíbili:Miroslav Kadlec, Petr Švancara, Veliče Šumulikoski, Libor Došek, Petr Leška, Jaroslav Balaštík, Radim Bičánek, Milan Heča atd.

 

ATLETIKA

Na atletickém stadionu bude probíhat DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ spojený s náborem dětí do atletického klubu. Zájemci si mohou vyzkoušet nejrůznější atletické disciplíny – skok daleký, sprint, hod kriketovým míčem, skok vysoký apod. K dispozici jim budou trenéři atletického klubu. Zájemci se dále budou moci zúčastnit atletického čtyřboje o ceny, který tu odstartuje v 11:30.

 

TENIS

Také TENIS SLOVÁCKO zde uspořádá nábor dětí do svého tenisového klubu. Zájemci si budou moci vyzkoušet různé dovednostní soutěže. Po celý den jim budou k dispozici profesionální trenéři, s jejichž pomocí si děti budou moci otestovat, zda tenis bude právě tím sportem, který je nadchne. V čase mezi 13:30 a 14:30 se mohou zájemci zúčastnit tenisového mini turnaje. Tenisový klub TENIS SLOVÁCKO je klub s vysokou koncentrací kvalitních hráčů, reprezentujících region Slovácko v nejvyšších republikových soutěžích. Jestliže ještě váháte, do kterého tenisového klubu vaše dítě přihlásit, vězte, že tady bude v nejlepších rukou.

 

VOLEJBAL

Také na volejbalových dvorcích proběhne nábor dětí a také zde si budou zájemci moci na vlastní kůži vyzkoušet tento krásný sport. Připravena bude spousta soutěží, při nichž sena dvorcích budou děti moci dosyta vyřádit. Pro zájemce volejbalisté uspořádají také turnaj, jehož vítězové budou jako u každé sportovní disciplíny po zásluze odměněni.

 

DĚTSKÉ ATRAKCE A ANIMAČNÍ PROGRAM

Vedle sportu jsme pochopitelně nezapomněli ani na zábavu. Na umělém trávníku dětem celý den zpříjemní kouzelník JIRKA HADAŠ se svou oblíbenou tematickou show. Zábavnou BUBBLE SHOW dětem předvede klaun BUBLÍN, který do programu zapojí i nemenší návštěvníky – i oni si budou moci vyzkoušet vykouzlit bubliny z různých bublifuků. Pamatováno bude také na ty, kteří vedle sportu milují i hudbu. K dispozici budou mít až 30 hudebních nástrojů, zejména pak bubínky, na něž si budou moci kdykoliv během dne zahrát. A protože ke sportu neodmyslitelně patří soutěživost, budou pro děti připravena různá soutěžní stanoviště o hezké odměny. Pro ty nejmenší budou jistě největším lákadlem zábavné nafukovací atrakce – obří WIPE OUT (čtyři velké koule ve tvaru fotbalových míčů), skákací hrad KOPAČÁK, fotbalový RADAR nebo fotbalové RODEO. Nebude chybět oblíbené malování na obličej či tvořivá dílna. Zajisté vám při všem tom sportování a soutěžení vyhládne. Ale žádný strach. Ve Slovácké dědině pod tribunou B se o vás postará restaurace La Brusla a pivem či nealkem tu vmžiku zaženete také žízeň. K dobré náladě vám zahraje country kapela LOFOŠI. A na chuť či jen tak pro radost  si v jarmarečních stáncích budete moci nakoupit balonky nebo cukrovinky, trdelníky a jiné dobroty.

 

Všichni jste srdečně zváni!