Vyběhni na vrchol nejvyšších budov Česka

31.05.2016 | kategorie: Kam vyrazit
RUN_UP_plakat_2016_1

Série závodů v bězích do schodů Run Up jde do svého desátého ročníku. Vyběhnout letos můžete brněnskou AZ Tower, City Empirii, ostravskou Novou Radnici, olomoucké RCO nebo Baťův mrakodrap.
Běžecká mánie v ČR?
Rád běháš? Děláš něco pro své zdraví a stalo se ti to posedlostí, koníčkem? Běžel si 5km, 10km, půlmaratón či dokonce maratón? Zvládneš i toto ! Vyzkoušej své síly a přijď se zúčastnit netypického závodu. Vyběhni až na vrchol výškové budovy a zdolej všechny schody!

Dej RUN UP 2500 schodů

Dvanácté patro. Odpočívadlem probíhá další závodník, obličej zkřivený odhodláním. Nesmí polevit, ještě třetina závodu je před ním. Do prosklené stěny RCO se opírá odpolední slunce a pod ním leží Olomouc jako na dlani.

Výjev z minulého ročníku Run Up, který se letos koncem června bude opakovat. Nejde jen o výšku jednotlivých budov nebo počet schodů. Místa pro závod jsme vybírali i na základě jejich historické nebo kulturní hodnoty. Proto se bude startovat na moderní AZ Tower a pražské City Empirii, stejně jako na ostravské Nové Radnici a Baťově mrakodrapu, kde se poběží závod již v sobotu 4. června. Ty sice nepatří mezi nejvyšší, ale jsou symboly architektonického mistrovství první poloviny 20. století. A ano, hádáte správně, závodníci dohromady vyběhnou 2500 schodů. Tedy přesněji 2489.