Tři sestry – 22. 7. 2016

13.07.2016 | kategorie: Kam vyrazit
3sestry PROMO FOTO

Legendární soubor TŘI SESTRY se po přestávce vrací do Rožnova pod Radhoštěm v rámci festivalu Valašské divadelní léto 2016!

Rockový cirkus jménem TŘI SESTRY vyráží na velkolepé letní turné RADEGAST TOUR 2016. Letos soubor navštíví 21 open-air areálů Česka a Moravy.
A o tento nezapomenutelně veselý hudební večírek jsme vás rozhodně nemohli připravit! V rámci 14. ročníku hudebně-divadelního festivalu Valašské Divadelní Léto přijedou TŘI SESTRY se svou pověstnou megashow po dvou letech opět i do Rožnova Pod Radhoštěm! A pozor, budou míst zajímavé hosty – VYPSANOU FIXU a Dukla Vozovnu.
Kdy? V pátek 22. 7. 2016 v 18:30 hod. Kde? V areálu venkovního koupaliště v Rožnově!
Všem zábavychtivým a žíznivým fanouškům bude areál otevřen už v 17:00 hodin, aby byla možnost náležitě vypilovat náladu na velkolepou „sesterskou“ pařbu! Bohaté občerstvení jako dobré pivo, limo, grilované klobásky či opékané selátko bude zajištěno!
Jak říkají sami členové kapely: „Připravujeme pro vás další velkolepé letní open air turné po vlastech českomoravských, v místech léty prověřených i zcela nových…Hosty turné a pomocníky při hospodské show budou spřátelené soubory Vypsaná fiXa, E!E, Doctor P.P., Dukla Vozovna, De Bill Heads, MZH a další.“

Tři sestry vznikly na počátku roku 1985 v průběhu jedné z pravidelných pitek v hostinci Na staré kovárně v Praze 4 – Bráníku.
Zakládající členové spolu hráli v punkových skupinách lokálního významu Spálená tlumivka nebo Fallen Angel, hlavní styčnou plochu ale tvořila půda dnes už neexistujícího hostince, proslaveného několika písněmi Tří sester. Z úplně první sestavy dnes přežil pouze ing. Magor, baskytarista a vůdce souboru.
V první fázi existence souboru Tři sestry hrávaly ve vysokoškolských klubech a undergroundových koncertech na hranici legality.
Sestava se po dalších problémech a změnách ve složení ustálila až po mnoha letech: složení Fanánek – ing. Magor – Ronald Seitl – Supice – Petr – Vrána, s dlouholetým stálým hostem, houslistou Františkem Kacafírkem, je dodnes tou nejstabilnější. První dílem, které vzniklo v tomto složení, je CD Průša se vrací.
Tou dobou se těžiště působení Tří sester přesouvá ke stále četnějším koncertům, doprovázených divými večírky. S intenzivnějším koncertováním roste i popularita skupiny, která sice nikdy neměla problémy vyprodat kluby, ale právě na přelomu tisíciletí se z ní stává jeden z opravdu velkých koncertních a festivalových taháků v zemi.
Aktivita Tří sester kulminuje v letech 1999-2000. V září devětadevadesátého vychází album Soubor kreténů a v následujícím roce dochází na oslavy patnáctého výročí existence skupiny. Triumfální výroční koncert 10. 6. 2000 na pražské Štvanici (zaznamenaný na albu Hlavně, že je večírek – 15 let Souboru kreténů), založil tradici stále mohutnějších akcí, které se po několika letech za rostoucích návštěv přesunuly do areálu koupaliště Džbán. Oslavy patnáctého výročí vyvrcholily na podzim 2000 vydáním dvojalba 15 let jsem Na kovárně na plech.
V létě 2004 Tři sestry poprvé hrály ve Spojených státech; na koncerty pro tamní krajany o dva roky později navázal podobný výpad do Anglie.
Rok 2005 byl ve znamení oslav dvacátého výročí. Na sklonku jara vyšlo album Na eXX.
Předposledním albem Tří sester jsou Mydlovary, kolekce písní vynalezených v přestávkách mezi koncerty roku 2007.
V roce 2010 kapela vydala počin „Lázničky“. Tato deska vyšla mimořádně také jako LP vinyl v limitované edici 250 ks. Každý kus LP byl zvlášť očíslován a podepsán kompletní kapelou, takže každý kus je originál! V roce 2011 vydává seskupení alba hned dvě a to „Z garáže“ a „V aréně“ a dvě léta nato vychází „Líná hudba, holý neštěstí“(2013). Zatím poslední hudební lahůdkou je deska z roku 2015 s názvem „Fernet Underground“.
A na co se kromě skvělé muziky můžete v Rožnově těšit? Třeba na již tradiční stylizovaný hostinec přímo na podiu, kde se hudebníci i přední divácké řady během produkce občerstvují svým oblíbeným pivem Radegast a peprmintkou z Božkova.

Vážení přátelé veselé zábavy bez hranic, máte se na co těšit!

Pokud si tedy chcete poslechnout všechny známé „třísesterské“ pecky, zapařit si a zatancovat, tak neváhejte a přijďte v pátek 22. 7. 2016 v 18:30 hod. na rožnovské koupaliště! Pozor, připomínáme, že vstup do areálu je již od 17:00!

Vstupenky jsou k dostání v Rožnově pod Radhoštěm: Knihkupectví Nohavica, Palackého 43, tel: 571 611 969; T klub – kulturní agentura, Zemědělská 592, tel: 571 651 233; u pokladen Muzea, tel: 571 757 111; Valtická vinotéka na náměstí, tel.: 777 690 421; Informační centrum na náměstí, tel: 571 652 444. Ve Frenštátě Pod Radhoštěm: ICM, Nám. Míru 1, tel: 556 836 916.; Ve Valašském Meziříčí, tel: 571 684 558, Ve Vsetíně: Turistické Informační Centrum, tel.: 575 755 144; ve Zlíně v kavárně Masters of Rock Cafe – 777 701 594.
Dále v předprodejní síti www.ticketstream.cz, a také na dobírku na stránkách www.mastersofrock.cz
Více informací na www.valasskedivadelnileto.cz

Léto je jen jednou ročně, tak ať stojí zato! Těší se na vás Tři Sestry a agentura Pragokoncert.