Studentský maturitní happening ve Vsetíně

31.05.2016 | kategorie: Kam vyrazit
13268568_1022962394463166_13026938898819768_o

Vsetínský Majáles po pěti ročnících střídá nový formát akce ve spolupráci se vsetínskými studenty

Dům kultury Vsetín společně s Městem Vsetín, kteří jsou pořadateli tradičního vsetínského MAJÁLESU, se rozhodli po pěti ročnících upravit formát této akce změnou uchopení celkové koncepce s cílem zapojit do samotného dění a dramaturgie také středoškolské studenty vsetínských škol.

„Majáles – jak je všeobecně známo – bývá oslavou studentů a studentského života a studenti sami si tuto akci mají připravovat. Proto chceme v letošním roce střední školy do programu více zapojit. Přesunuli jsme termín konání na červen, tudíž už nepoužíváme název Majáles, který se váže k měsíci květnu, ve kterém se akce tradičně konala. Nově připravovaný formát nese název Studentský happening, který chceme ruku v ruce se studenty věnovat právě jim jako „dárek“ za maturitu. S ohledem k tomu byl zvolen termín 3. června,“ přiblížila Petra Dvořáková, jednatelka Domu kultury.

Pro letošní nultý ročník byly osloveny školy a jejich studenti s nabídkou zapojit se do společného středoškolského alegorického průvodu, který bude končit svou trasu na Dolním náměstí. „Vyvrcholením studentského happeningu bude od 18.00 koncert dvou kapel SMOLA a HRUŠKY (SK) a od 19.00 hodin KRANG (CZ), na které naváže od 21.30 hodin letní kino SKAUTŮV PRŮVODCE ZOMBIE APOKALYPSOU. Celá venkovní akce, ač stylem zaměřená na mladé, je přístupna široké veřejnosti a vstup je zdarma,“ prozradil dramaturgii akce Zdeněk Holoubek.

Závěrečným bodem programu happeningového dne, trvající až do pozdních večerních hodin, bude diskotéka připravena pro tancechtivé studenty v BUNKR Clubu na Ohradě.

Věříme, že se i do nultého zahajovacího ročníku školy a jejich studenti zapojí a z nové akce se nám podaří vytvořit oblíbená studentská tradice.