JELEN PŘIJÍŽDÍ PŘEDSTAVIT SVÉ DLOUHO OČEKÁVANÉ DRUHÉ ALBUM – 11. 11. 2016 – MoR Café

06.11.2016 | kategorie: Kam vyrazit, Soutěže s Radiem Zlín
Jelen_@Matěj Třasák (3)

Po úspěšném období debutového alba Světlo ve tmě přichází skupina Jelen se svou druhou deskou Vlčí srdce, jež vyšla v letošním roce 7. října pod labelem SinglTon/Universal Music.   Album Vlčí srdce se po textové stránce zabývá zejména tématikou konců a nových začátků. „Deska je hlavně o návratech ke kořenům. Proto se v písních opakují tradiční motivy jako láska, smrt, cesta. Myslím si, že člověk nemá zapomínat, odkud přichází,“ líčí frontman skupiny Jindra Polák, který je zároveň autorem textů. 
Na rozdíl od debutové nahrávky Světlo ve tmě vznikala novinka v již ustálené sestavě, do tvorby nových písní se zapojili všichni členové kapely. Produkci si opět vzal na starost osvědčený Martin Ledvina, kterého už skupina považuje v podstatě za svého osmého člena. Jelen tu čerpá ze svých folkových kořenů, do písní ale prostupuje i pověstná koncertní energie, se kterou v posledních dvou letech dobývá česká pódia. 
Na desce Vlčí srdce hostuje spřízněná písničkářka Kateřina Marie Tichá, která si zazpívala v songu Slunovrat, ve dvou skladbách dostala prostor Vu Thao Chi, talentovaná vietnamská zpěvačka z Plzně. Specifická je hned úvodní skladba Sám sebou, postavená netradičně pouze na vokálech bez hudebního doprovodu. V brzké době přijde jistě vhod i píseň Vánoční, která téma svátků podává z té druhé, o něco smutnější stránky. 
Hostem Vlčího srdce tour bude vedle Kateřiny Marie Tiché i objev posledních měsíců, písničkář David Stypka, který se svou kapelou Bandjeez nedávno vydal EP Jericho a nyní chystá plnohodnotné album.
Rozsáhlým turné Jeleni završí koncertně mimořádně nabitý rok. „Letos jsme si zahráli i na největších festivalech, a to častokrát ve skvělých časech. Nejvíc nás ale těší, že hudbu stále děláme pro radost, zachováváme si pozitivní energii uvnitř kapely a nevytrácí se z toho láska k muzice. Pořád fungujeme na bázi přátelství, jsme skoro jako rodina, a to je ještě důležitější než počet lidí na koncertě,“ ujišťuje Jindra Polák. 
Album Vlčí srdce navazuje na platinovou prvotinu Světlo ve tmě z roku 2014, která později vyšla i v reedici s duetem Co bylo dál? s Janou Kirschner. Z role nováčků se skupina rychle etablovala mezi stálice tuzemské hudební scény, mimo jiné získala  hudební ocenění Anděl a napevno se zabydlela v line-upu předních domácích festivalů.
Jen během letošního léta odehráli přes stovku vystoupení, včetně série Majálesů nebo Kryštof Kempů. Jelení koncerty v letní sezóně vidělo přes 300 tisíc fanoušků.  
NENECHTE SI UJÍT KONCERT KAPELY JELEN A JEJICH HOSTŮ, AKCE SE KONÁ V PÁTEK 11.11.2016 OD 20:00HOD V MASTERS OF ROCK CAFÉ VE ZLÍNĚ NA ČEPKOVĚ!
Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketportál , Ticketart a Ticketpro, jsou k zakoupení též v kavárně Masters of Rock Café – tel. 777 701 592; v předprodeji vstupenek Goden Apple Cinema ve Zlíně – tel.571 817 255 a také v Record Music v Uherském Hradišti – tel.572 553 586