Je libo kávu? Tak jedině na Kávafestu 2016 – 1. – 7. 10. 2016

30.09.2016 | kategorie: Kam vyrazit, Novinky
KAVAFEST_banner_1920x1080_espresso

Dáte si ji ráno, protože jinak se vám oči prostě neotevřou? Dopřejete si ji dopoledne na pracovní schůzce, pak po obědě a většinou i odpoledne, když se vrátíte domů z práce? Pokud ano, tak si určitě nenechte ujít Kávafest. Akci, na které se o své milované kávě dozvíte spoustu zajímavých věcí.

Festival Kávafest 2016 je určen nejen lidem, kteří tento mok milují, ale i těm, jež se s jeho rafinovanou chutí teprve seznamují. Bude se konat v kavárnách ve Zlínském kraji ve dnech 1. až 7. října. Do kávového festivalu se zapojily kavárny ze Zlínska, Kroměříže, Uherského Hradiště i Uherského Brodu. Většina z nich připravila pro své hosty ochutnávky speciálních káv, kávových dezertů, zvýhodněná menu a někde to bude i kulturní program…

Kavárenskou týdenní oslavu pak završí 8. října Den kávy ve Zlíně na zámku. „Také tento rok nás čeká spousta zajímavých přednášek. Těšit se můžete například na povídání o italské kávě, o tradičním způsobu jejího pražení i servisu. Zajímavá bude určitě přednáška na téma jak vybrat domácí kávovar, jak z něho udělat dobrou kávu a neposledně, jak se o něj správně starat a udržovat ho. Zástupce České barmanské asociace z kávové sekce Adam Troubil nám prozradí mnohé ze svého profesního života a o své zkušenosti se podělí i pražič z regionální pražírny. To a ještě mnohem více zažijete na letošním ročníku Kávafestu,“ lákají k návštěvě pořadatelé akce.

Kromě přednášek se můžete těšit i na stánky lokálních pražíren, u nichž budete moci ochutnávat nejen espresso či cappuccino, ale také třeba filtrovanou kávu připravenou různými způsoby. Zájemci si pochutnají na míchaných kávových drincích nebo si pořídí novou kávovou keramiku. Zajímaný bude určitě i program spolku Calma z Luhačovic. Jeho náplní je ochutnávka dvanácti druhů náhražkových káv i přednášky o kávě. Atmosféru zpestří obsluha v historických kostýmech i imitace historické kavárničky.

Celodenní vstupné na akci je 50 Kč. V ceně je bezplatná účast na přednáškách (do vyčerpání kapacity míst) a pitný režim zajištěný z nápojových automatů.

Více informací najdete na www.kavafest.cz a na www.facebook.com/kavafest