Mikuláše jsme oslavili na Florii v Kroměříži – mrkněte na fotky

30.11.2015 | kategorie: Galerie, Kam vyrazit, Novinky
Mikuláš

Zimní Floria nabídne ve dnech 5. a 6. prosince program pro rodiny, vánoční jarmark i rukodělné dílny. Návštěvníky čeká výstava tradičních betlémů, dekorací a vánočních stromečků vyzdobených dětmi z mateřských a základních škol. Rodiče jistě ocení průběžné prezentace dovedností svých ratolestí, které si připravily v rámci svých školních a volnočasových kroužků. Na pódiu se vystřídají malé mažoretky, tanečníci zumby i děti v krojích.

Mikulášský víkend začne v sobotu od 10:00 hodin setkáním s televizními postavičkami Jů a Hele. „Nejmenší se v průběhu prvního dne mohou těšit ještě na umění kouzelníka Pavla Kožíška, soutěže nebo vystoupení legendární Saxany Petry Černocké. Po oba dny budou navíc Mikuláš s čerty a andělem dětem rozdávat sladkosti,“ říká manažerka akce Andrea Horňanská. Nedělní program se zaměří hlavně na triky a magii. Děti si užijí záplavu bublinek v podání klauna Bublína nebo čáry kouzelníka Šeklina, které doplní folklorní soubor Ječmínek, skupina ATMO MUSIC nebo cimbálová muzika Réva.

Celou akcí se bude prolínat štědrovečerní tematika. „V rámci rukodělných dílen budou lidé moci vytvořit vlastní ozdobu na vánoční stromeček nebo další výrobky, zahřát se u svátečního punče nebo ochutnat čerstvou domácí zabíjačku, případně na jarmarku, který podpoří Svaz lidových řemesel, koupit drobné dárky pro své blízké,“ uzavírá Andrea Horňanská.

 

Výstava Floria VÁNOCE 2015:

Kdy: 5.– 6. 12. 2015, otevírací doba 9:00–18:00

Kde: Výstaviště Floria Kroměříž ZDE

Za kolik: základní vstupné je 80 Kč, vstupné pro rodiny je 200 Kč + další zvýhodněné vstupné