Na kole vinohrady s Radiem Zlín-cyklostezky uzavřelo přes 600 nadšenců

05.10.2015 | kategorie: Akce s Radiem Zlín, Kam vyrazit, Úvod
Na-kole-vinohorady-Uherskohradistska

Malý happening u sochy cyklistky v centru Uherského Hradiště byl poslední tečkou letošního desátého ročníku akce Na kole vinohrady Uherskohradišťska. Plastika od akad. sochaře Jiřího Vlacha byla symbolicky ozdobena věncem z listů a hroznů révy vinné ze dvou stezek akce NA KOLE VINOHRADY UHERSKOHRADIŠŤSKA.

Její příznivci se nenechali odradit chladným podzimním počasím a mimořádný počet 636 registrovaných účastníků vystartoval na všech devět připravených tras. Potkali se na nich cyklisté i vyznavači pěší turistiky nejenom ze Zlínského kraje, ale i z Varnsdorfu, Vrchlabí, Prahy, Pardubic, Olomouce, Ostravy, Příboru, Břeclavi nebo Hodonína. Ze Slovenska přijeli uzavřít stezky cyklisté ze Staré Turé, Bratislavy, Trenčína, Žiliny a Ružomberku. Uherskohradišťská akce nalákala dokonce účastníky ze Španělska, Portugalska, Švýcarska a Kanady.

V odpoledním programu nechybělo losování tomboly z registračních kuponů a vyhlášení vítězů soutěže na facebooku Městského informačního centra Uherské Hradiště, pořadatele akce. Za tónů CM PENTLA byl slavnostně pokřtěn papoušek, který „íčku“ k jeho 15. narozeninám věnovala společnost REC Group s.r.o ze Starého Města.