Modeláři z celé Moravy vystavují v Holešově

11.11.2015 | kategorie: Kam vyrazit
Cmelak-2015-A3

Dvě stě modelářských objektů bude od 13. listopadu k vidění v pěti sálech a New Drive Clubu holešovského zámku. Výstava prezentuje historii a současnost Leteckého modelářského klubu Čmelák Holešov a dalších klubů z celé Moravy.

 

Expozice nabídne modely letadel, železnice, aut, lodí a ponorek. Budou mezi nimi skutečné rarity, například obří větroně o rozpětí křídel až deset metrů nebo lodě, které vyhrály mistrovství světa. Některé exponáty budou dokonce zavěšeny v prostoru a návštěvníkovi poskytnou pohled na model zespodu.

Pozornost kromě toho přitáhnou také předměty, které se k danému oboru vztahují. Jsou to třeba přilby, kombinézy a přístroje z řídící kabiny, které se dochovaly z dob fungování holešovského letiště. Doplní je historické dokumenty, velkoformátové fotografie z létání s modely a fotografie z činnosti holešovského modelářského klubu. Podle slov jeho předsedy Miroslava Poláška jsou pro návštěvníky ve vymezených časech připraveny také odborné komentáře a projekce modelářských zajímavostí.

„Chceme lidem představit nejen naši práci, klub a akce, které každý rok pořádáme, ale také ukázat práci kolegů z regionu. Zveme zároveň mládež, které chceme ukázat, jak lze smysluplně trávit volný čas. Snad rozšíříme naše řady,“ dodal Polášek.

Výstava hobby modelů je pro veřejnost otevřena od úterý do neděle od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin až do 23. prosince. Poslední výstava na toto téma se na holešovském zámku konala v roce 2013.