Kulturní akce v Holešově

04.11.2015 | kategorie: Kam vyrazit
logo_mks_holesov

 

Nevíte kam za kulturou v Holešově? Inspirujte se:

Dva Bluesové podzimky představí
regionální a světové formace

16. ročník holešovského Bluesového podzimku se koná v pátek 6. listopadu od 20 hodin v zámeckém New Drive Clubu. Na tradiční přehlídce kvalitní bluesové a jazzové hudby, která je zároveň jednou z nejstarších a nejprestižnějších akcí na Moravě, se tentokrát představí regionální formace -  zlínský F-DUR Jazzband, Blues Station a holešovská rock´n´rollová kapela Goog Old Trails.
Druhý večer Bluesového podzimku je koná 28. listopadu v holešovském kině Svět. Vystoupí Tonya Graves , americká bluesová kapela Record Company a Charlie Slavík Revue.

Modeláři vystaví na zámku i obří větroně
Pět sálů a hudební New Drive Club holešovského zámku bude od 13. listopadu patřit modelům letadel, raket, lodí, vláčků, aut a dalších modelařských výrobků. Příznivci tohoto oboru z celé Moravy vystaví své práce do 23. prosince. Představeny budou skutečné rarity – například modely lodí, které vyhrály mistrovství světa nebo obří větroně, jejichž rozpětí křídel dosahuje až 10 metrů. Vystaveno bude kolem dvou stovek exponátů.

Adventní výstava betlémů
Předvánoční radůstkou na holešovském zámku bude výstava betlémů z nejrůznějších materiálů z celé České republiky. Adventní expozice bude otevřena v sala terreně zámku od 28. lístopadu do 23. prosince. Kdo se vydá do Holešova na vánoční trhy (od 7 hodin na náměstí) nebo na rozsvícení vánočního stromu (v 17 hodin na náměstí), může se přijít podívat na zámek i na betlémy.
Výstava betlémů i modelářských výrobků bude otevřena od úterý do neděle vždy od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin a to do 23. prosince.

Kompletní seznam akcí najdete zde - http://www.holesov.info/kalendar-akci