„Velký vánoční koncert“ – 4TET + FILHARMONIE BRNO

08.12.2015 | kategorie: Kam vyrazit, Úvod
4tet

Až se nás zima zeptá…

Už dnes se 4TET těší na atmosféru Vánoc a připravuje pro tuto příležitost svůj vůbec PRVNÍ vánoční koncert, který bude mít moravskou premiéru 16.12.2015 v ostravském Gongu a druhou 21.12.2015 v Kongresovém centru ve Zlíně.

Během večera zazní jak klasické české koledy a vánoční skladby známé v zahraničí, tak i písně z repertoáru 4TETu, které k Vánocům dostanou jedinečnou symfonickou podobu.

Prožijte s námi koncert ve “čtyřtetovském” stylu, umocněný zvukem symfonického orchestru v nových neotřelých aranžmá. A nezapomeňte: až se vás zima zeptá…

4TET byl založen z iniciativy Jiřího Korna v říjnu 2002. Precizní a přitom osobitý projev tohoto vokálního seskupení se snoubí s již pověstnou dokonalostí a profesionalitou jeho zakladatele. Originálně pojatá aranžmá a neotřelé harmonie Jiřího Škorpíka, nepřehlédnutelný design kostýmů Marie Markové a Jana Boušky i temperamentní vokální a herecké výkony aktérů na pódiu – to je 4TET. Vyprodané koncerty s nenapodobitelnou atmosférou bývají součástí jak prestižních uměleckých akcí, tak i společenských událostí.

Svým ojedinělým, elektrizujícím a originálním způsobem si muži v černém získali množství příznivců u nás i v zahraničí. Jedinečná hudební aranžmá Jiřího Škorpíka jsou zaznamenána na třech vydaných CD. Tito charismatičtí muži s neméně charismatickými brněnskými filharmoniky představí nejen muzikálové hity velikána Leonarda Bernsteina, ale třeba i písně Beatles a dalších autorů.

Světoznámá FILHARMONIE BRNO se vydala cestou svých větších zahraničních kolegů jako Berlínská filharmonie nebo Londýnský symfonický orchestr a začíná tak vířit české vody vážné hudby. Svým příznivcům dokazuje, že vážná hudba není pouze Mozart, Beethoven, Janáček a další významní velikáni české a světové klasiky, ale že vážná hudba vhodně a vkusně propojená se soudobou populární hudbou může být stejně fascinující a hluboká. Na podzim roku 2012 si Filharmonie Brno vyzkoušela, nejen pro ni zcela nové, spojení s vokálním kvartetem 4TET. Tato syntéza 4TETu s velkým symfonickým tělesem připravila hluboký zážitek nejen návštěvníkům koncertu, ale i samotným umělcům na podiu. Opakování se tento výjimečný projekt dočkal o rok později v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Špilberk 2013. Koncepce těchto exkluzívních koncertů je natolik obsáhlá, že přiláká nejen příznivce populární hudby, ale také zvědavce z řad milovníků hudby vážné.
Exkluzivní koncerty pořádá Agentura WAP DOO WAP a PRO-Art production ve spolupráci s Filharmonií Brno.

Info: http://wapdoowap.eu/pripravujeme/4tet-symphonic/

http://www.4TETSymphonic.cz

Oficiální Facebookový profil projektu:
http://www.facebook.com/4TETSymphonic

Další informace o účinkujících:
http://www.4tet.cz
http://www.filharmonie-brno.cz