„GOSPELOVÉ VÁNOCE 2015“ NATE BROWN & ONE VOICE (USA)

19.11.2015 | kategorie: Kam vyrazit
gospel

Exkluzivní a jedinečný koncert !!!
úterý 15. 12. 2015 od 19:00 hodin v Kostele sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně.

V předvánoční čas je každý Čech i Moravan naplněn touhou, ještě před rodinnými Vánocemi, navštívit koncert – nejraději v historickém chrámu – kde budou znít vánoční koledy, duchovní písně a bude vládnout neopakovatelná nálada přicházejících Vánoc. To vše v plné míře přináší tradiční turné gospelových zpěváků černé Ameriky, které Pragokoncert již patnáctým rokem pořádá v průběhu prosince. „Gospelové Vánoce“ v podání předních černošských sólistů a instrumentalistů ohromily svými výkony publikum v Praze, Brně, Ostravě, Opavě, Plzni, Jihlavě, Hradci Králové, Pardubicích, na Velehradě, v Havířově, Karviné, Českých Budějovicích, Olomouci, ve Zlíně a řadě dalších měst.
Letošní tradiční turné vyslanců černé Ameriky – gospelových zpěváků přivede do České republiky soubor z hlavního města Spojených Států – Washingotu D.C.

Nate Brown svou hudební kariéru začal v roce 1994 jako hráč na saxofon ve škole umění Duka Ellingtona. Poté navštěvoval Berkley College of Music v Bostonu a připojil se ke gospelové skupině The Gideon Band pod vedením Tyrone Powella. Pracoval také jako hudební ředitel pro Wilderness Ministetries, Inc. Následujích pět let působil pro Bethel Deliverance Outreach Ministry, kde vedl dětský sbor. V soutěži Kellog´s Gospel Sing Off Copetition dovedl Brown tento sbor až k vítězství. V současné době pracuje jako hudební ředitel pro neziskovou organizaci Brydges a nadále působí jako sbormistr.
Nate Brown získal za své umění ocenění od státu Maryland a získal také grant, aby mohl pokračovat ve svých dalších projektech. Nate Brown a jeho vokální soubor One Voice vydali své první album “Tell the World” v roce 2003. V roce 2008 se Brown se svým souborem vydal na evropské turné, při kterém vydali své druhé album “Nate Brown & One Voice, Live in Fano, Italy”.
Nate Brown se stává jedním z nejrychleji rostoucích gospelových umělců z Washingtonu DC. Jeho hudební výkony mu již přinesly mnoho prestižních ocenění v USA, nedávno byl např. oceněn jako vítěz verze How Sweet the Sound Competition v Baltimoru MD (2013).
Nate Brown je nejen dokonalý saxofonista, ale také vynikající sbormistr, který pracoval s takovými jmény jako jsou Wynton Marsalis, Roy Hargrove, The-late Grover Washington JR atd. Objevil se na pódiích s gospelovými ikonami např. Donald Lawrencem, Hezekiah Walkerm, Mary Marym, VaShawn Mitchellem, Tamela Mannem, Richard Smallwoodem a s mnoha dalšími.
Strhující show Nate Browna unáší publikum na nezapomenutelnou cestu. Společně s One Voice už absolvoval během šesti let (2008-2014) několik evropských turné, během kterých mu aplaudovalo nadšené publikum v Itálii, Španělsku, Německu, Švýcarsku, ČR,

Holandsku, Francii nebo Anglii. Během jeho energických představení se snaží Nate Brown & One Vice o lepší pochopení tak inspirativní hudby, kterou nazýváme gospel. Ústředním tématem každého představení Nate Browna je „spojování lidí a národů dohromady a dávání něčeho zpět“. Hudební styl a show Nata Browna se svým sborem One Voice je pro diváky vždy nezapomenutelným zážitkem! Českému publiku se tento výjimečný talent představí po úspěšném turné v roce 2010 již podruhé. Jeho turné bylo téměř celé beznadějně vyprodané a závěrečné dlouhotrvající ovace ve stoje svědčily o tom, že celá show je mimořádně silným koncertním i emočním zážitkem!
Zažijete neopakovatelnou a pohodovou atmosféru, kterou si po předvánočním shonu přinesete až domů pod váš vánoční stromeček. Nenechte si proto tento jedinečný a neopakovatelný zážitek ujít a přijďte na večer plný pohody a nádherných tónů.
Pragokoncertem pořádané turné „Gospelových Vánoc“ v prosincových termínech je již patnáctým tradičním zájezdem tohoto unikátního hudebního žánru. Koncert ve Zlíně se uskuteční v úterý 15. 12. 2015 od 19:00 hodin v Kostele sv. Filipa a Jakuba. A pozor, jako jediný a exkluzivní koncert ve zlínském kraji se uskuteční v kostele!

Vstupenky jsou již v předprodejích za předprodejní cenu 390,-Kč a lze je zakoupit ve Zlíně – Masters of Rock Café na Čepkově, v Centrálním předprodeji vstupenek (u Velkého kina), ve Vsetíně – Čedok, v Kroměříži – Frčíme, TIC, v Uherském Hradišti – Record music.
Více informací a vstupenky na fakturu v pořádající agentuře Pragokoncert, na www.pragokoncert.com nebo na telefonech 577 432 420, 577 001 122, 777 701 594.
Vstupenky je možné zakoupit také v sítích www.ticketportal.cz www.ticketpro.cz www.ticketart.cz