Wabi Daněk & Miloš Dvořáček

18.06.2014 | kategorie: Radio Zlín, TEST
WabiDanek

Wabi Daněk & Miloš Dvořáček vystoupí v Salaši u Velehradu, 21.6.2014.

Stanislav Wabi Daněk je pojem, který jistě něco řekne i člověku, který není zrovna obdivovatelem folk & tramp & country.

Málokterému umělci se poštěstí, aby jeho tvůrčí stopa zvítězila nad módou a časem tak, jako se to podařilo písničkáři WABI DAŇKOVI. Tento architekt půvabných evergreenů totiž patří už přes čtyři desetiletí k našim nejvýraznějším autorům a interpretům folkového společenství. Ačkoliv si nikdy na nic nehrál – tedy kromě své kytary – dokázal během své kariéry rozezpívat desetitisícové amfiteátry a zlomit i rekordy prodejní poptávky. Jeho typicky pohodové a melodické písně o životě také právem náleží do zlatého fondu folkového katalogu. A přestože Wabi stále tvrdí, že je především „mizernej“ zpěvák, získává jeho baryton stále ta nejvyšší ocenění.

Wabi Daněk a Miloš Dvořáček tvoří neopakovatelnou dvojici. Dvořáčkovo komediantství a Daňkův humor jsou prostě zárukou kvality. Kdo jednou slyšel kombinaci Daňkova podmanivého, chlapáckého hlasu a Dvořáčkovy virtuózní kytary, potvrdí , že je nač se těšit…

Více info: Facbook