Radio Zlín Vás zve v srpnu do divadla a na koncerty

25.07.2014 | kategorie: KKUH, Radio Zlín, Top novinky, Úvod
kkuh2013

Radio Zlín Vám přináší divadlo a koncerty v Klubu kultury Uherské Hradiště pro měsíc SRPEN.
Kompletní program si můžete stáhnout také ve verzi v PDF nebo WORD. Více informací na www.kkuh.cz

Čtyři sobotní srpnové večery Vám u Slovácké búdy tradičně zpříjemní veřejně přístupné hudební pořady (9., 16., 23. a 30. 8.). Vstup na ně je ZDARMA. Poslechnout si takto můžete přijít CM MLADÍ BURČÁCI, COUNTRY KAPELU TELEGRAF, UH SENIOR BAND nebo DH SADOVANKA. Můžete nejen poslouchat, ale také přihlížet, kterak se na historickou budovu, která byla vybudována u příležitosti Výstavy Slovácka 1937, postupně vrací původní ornamenty.

NA SLOVÁCKOU BÚDU SE VRÁTÍ PŮVODNÍ ORNAMENTY

„Slovácká búda bude opravena, aktuálně se provádí běžná očista a obnova špinavé a již značně poškozené fasády. Poslední velká rekonstrukce byla po povodni v roce 1997. Následný očistný nátěr pak jenom zdobné kresby od Miška Evena dokola obetřel. Bohužel kresby byly vandaly poničeny, počmárány a zmíněné obetření rovněž nepůsobilo příliš vábně,“ Ing. arch. Aleš Holý, vedoucí odboru architektury, plánování a rozvoje.

• Slovácká búda byla postavena jako doprovodná součást velké národopisné akce VÝSTAVA SLOVÁCKA 1937, což byla toho roku největší událost svého druhu v České republice – osobně ji navštívil i prezident Edvard Beneš. Sloužila pouze jako dočasný pavilon, po skončení výstavy měla být zbořena.
• Vlivem ničivého živlu povodní v roce 1997 byla Slovácká búda značně poničena a měla být srovnána se zemí. Zachránila ji veřejná sbírka.

Milovníky výtvarného umění jistě potěší výstava k HRADIŠŤSKÉMU PLENÉRU – 4.8. odstartoval v Uherském Hradišti již V. ročník tohoto mezinárodního malířského symposia. Vernisáž se pak uskuteční v pátek 15. 8. v 17:00 v Galerii V. Hrocha v Klubu kultury.

HRADIŠŤSKÝ PELNÉR – MALÍŘSKÉ SYMPOZIUM

Září je ještě daleko, přesto Vás již nyní zveme na SLOVÁCKÉ SLAVNOSTI VÍNA A OTEVŘENÝCH PAMÁTEK – podrobný program naleznete již nyní na www.slavnostivinauh.cz. Povedenou stylovou znělku můžete obdivovat tady: https://www.youtube.com/watch?v=UGr5fpPiU9I
Autorkou je Petra Pohlová – učitelka SUPŠ UH. Světlo světa již spatřily rovněž první propagační materiály. Tváří letošního ročníku SLOVÁCKÝCH SLAVNOSTÍ VÍNA je Kristýna Petříčková –
oděvní návrhářka, zabývající se rekonstrukcemi historického oděvu a lidového kroje – více o ní zde:www.yna.cz. Plakát naleznete ZDE.A když už je řeč o září, připomínáme abonentní cykly JAZZ V REDUTĚ a MUSICA 2014/2015 – na první koncerty z obou řad se můžete těšit právě již v měsíci září. Výhodné abonentky v hodnotě 550 Kč zakoupíte již nyní v MIC na Masarykově nám. nebo v prodejně Record Music v Prostřední ulici. Kompletní seznam koncertů obou cyklů najdete zde - http://www.kkuh.cz/cz/upoutavka/abonentni-cykly-musica-a-jazz-v-redute.

Přihlaste se (své rodiče, prarodiče) na AKADEMII TŘETÍHO VĚKU… čeká je spousta zábavy, zajímavé přednášky, výlety – více informací ZDE Série volnočasových aktivit pro seniory vznikla v roce 2001. A3V se formovala do současného uceleného projektu ještě několik let. Výsledkem je profesionální populárně naučný kurz. Senioři si rozšiřují své znalosti v blocích odborných přednášek z oblasti historie, literatury, geologie, astronomie, geografi e a dalších oborů. Průkazky na školní rok 2014/2015 si můžete vyzvednout  v 1. patře Jezuitské koleje na Masarykově náměstí.

Více informací o termínech a dalších podrobnostech se dozvíte na www.kkuh.cz.

Přejeme Vám příjemné kulturní zážitky s Radiem Zlín a Klubem kultury :)

Závěrem ještě pár nápadů pro následující měsíce:

DIVADELNÍ PÁTKY VE VÉSKÁCH PROGRAM

JAZZ V REDUTĚ PROGRAM

ABONENTNÍ CYKLUS MUSICA PROGRAM

FESTIVAL HUDEBNÍCH NÁSTROJŮ LIDOVÝCH MUZIK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HRADIŠŤSKÝ FOLKOLÁČEK