XIV. LEŠETÍNSKÝ FAŠANK 2013

30.01.2013 | kategorie: Radio Zlín, Úvod
img_0376

Pojďte si s námi užít tradiční masopustní veselici ve Zlíně v sobotu 9. února. Letos se propojí masopust Městského divadla Zlín se slavným Lešetínským fašankem. Divadelníci a Hospůdka U Kovárny si na něm mimo jiné připomenou i osobnost herce, malíře, spisovatele, vypravěče a společného kamaráda Lubora Tokoše, který se svými přáteli stál u zrodu populární akce.

Tentokrát masopust proběhne na téma „VELKÁ MORAVA“. Všichni, kteří se zúčastní průvodu v masce, dostanou pivo a klobásu ZDARMA.

Masopustní veselice, která je stále více oblíbená mezi místními obyvateli začíná od 10.00 hodin na ulici Lešetín I a letos také na ulici Lešetín II na parkovišti hotelu Baltaci ve Zlíně. Ulice budou průchozí přes dvůr Hospůdky U Kovárny.

Kromě tradičního maškarního průvodu, který prochází ulicí za velké podpory tamních obyvatel, můžete shlédnout i pochovávání basy a vyhlášení soutěže o nejlepší masku. Všechny děti, které se zapojí do průvodu a přijdou v masce, dostanou dárky.

V ulicích jsou k dispozici dva pivní stany s občerstvením a dvě hudební scény, na kterých vystoupí folklorní soubory a hudební skupiny nejen ze zlínského regionu, např. dětský soubor Vonička, hudební skupiny Podjezd, Cestující hudba, Blues station, Jazzzubs a jiné.

Dále mohou návštěvníci ochutnat pravou domácí zabijačku a podívat se na práci uměleckých kovářů a jiných řemeslníků. Připraven je také kolotoč pro děti a stánky s občerstvením.

Nad letošním ročníkem převzal osobní záštitu Mudr.Miroslav Adámek – primátor města Zlína.  www.ukovarny.cz.

Na tomto odkazu ZDE můžete nasát fašankovou atmosféru z fotek a videí.

Program:

Pódium Černá hora – Lešetín I – uvádí Ondra Carda

10.15 zahájení XIV.Lešetínského fašanku primátorem města Zlína Mudr. Miroslavem Adámkem

10.30 vystoupení souboru VONIČKA

11.00 sraz všech dětských masek u stanu / následuje dětský průvod ulicemi /

11.30 CESTUJÍCÍ HUDBA

12.40 příchod masopustního průvodu a pochovávání basy

13.40 PODJEZD

14.40 JAZZZUBS

15.40 ukončení letošního fašanku

 

Pódium RADEGAST – Lešetín II – uvádí MARTINA BOUŠKOVÁ

10.00 PODJEZD

11.00 vystoupení dětí z dětského domova Lazy Zlín

11.20 příchod dětského masopustního průvodu a předání dárků všem zúčastněným dětem

11.40 vystoupení herců Městského divadla Zlín

13.15 BLUES STATION

14.15 CIMBÁLOVÁ MUZIKA LADI TULII

15.15 ukončení letošního fašanku

Pokud by se chtěl někdo přidat v masce k průvodu, sraz bude kolem desáté hodiny u Vápů. Kdo vydrží až do konce ( vzhledem k počtu slivovic nabízených sousedy je trasa velmi náročná :-) , dostane klobásu a pivo nebo svařák ZDARMA.