Voda

26.02.2013 | kategorie: Magie
mandala 7

Možná vás to překvapí, ale jednou z nejmagičtějších věcí je voda!

Voda představuje city, pocity a emoce. Tyto mohou být hluboké a nevyzpytatelné jako mořské hlubiny, proměnlivé a pohyblivé jako tekoucí řeka, osvěžující a životodárné jako letní déšť, nebo také nehybné a chladné jako led v zimě… Voda může nabývat tisíce podob stejně jako její symbolický protějšek - city.

Molekulární struktura vody je složitější, než její chemické složení. Voda má až neuvěřitelné vlastnosti. Mimo jiné si voda pamatuje, přebírá ze svého okolí energie a také lidské emoce. Tím se stává mocným škodičem i léčitelem.

Při magických rituálech mívá voda především očistnou funkci. Nejde však o tělesnou očistu, nýbrž o očistu duše - konec konců – kropení svěcenou vodou v kostelech nebo dokonce i křest jsou ve své podstatě také rituály, které tuto posvátnou sílu vody využívají! Pokud vás v životě potká nějaké trápení, není nic lepšího, než si stoupnout pod sprchu a symbolicky smýt ze své duše všechnu nečistotu.

Někdy možná máme pocit, že bysme pod očistnou sprchou měli strávit věčnost – v takovém případě se doporučuje zaplavat si v jezeře. Plavání v přírodě se snadno stane magickým rituálem. Vyzkoušejte to třeba v létě! Podmínkou je samozřejmě , že umíte plavat! Ideálně si při plavání v jezeře představujte, že temné vodní hlubiny pod vámi jsou ve skutečnosti vaše citové problémy, ale díky síle vaší vůle a obratným pohybům se snadno držíte nad hladinou a nic špatného vás nemůže stáhnout dolů. Tento jednoduchý obřad magicky podpoří vaši vnitřní sílu a citovou vyrovnanost!