TÝKÁ SE TO TAKÉ TEBE!

02.06.2013 | kategorie: Akce s Radiem Zlín, KKUH, Radio Zlín, Úvod
web

Máte rádi přírodu? Zajímáte se o životní prostředí? Nenechte si ujít 38. ročník mezinárodního ekologického festivalu TÝKÁ SE TO TAKÉ TEBE! Ve dnech 4. – 9. června pro vás bude v Uherském Hradišti, Uherském Brodě na Modré a ve Starém Městě připraven bohatý program s promítáním filmů, výstavou fotografií, atraktivními besedami, farmářskými trhy a soutěžemi nejen pro děti. Podrobnosti najdete na www.tsttt.cz.

  • festival TSTTT se letos poprvé koná v novém letním termínu ve dnech 4. – 9. června 2013
  • vstup na festival a jeho jednotlivé programy je ZDARMA
  • každý účastník festivalu obdrží EKO–PAS, kam bude sbírat razítka z návštěvy jednotlivých programů, čímž ve výsledku získá slevu na plavbu lodí po Baťově kanálu
  • podrobnou strukturu festivalu najdete v sekci PROGRAM

Festival TÝKÁ SE TO TAKÉ TEBE (TSTTT) je tematický mezinárodní festival amatérských filmů, jehož cílem je upozorňovat veřejnost na filmová díla, která se zásadně vyjadřují k ekologickým stránkám lidské existence v dnešním světě. Jeho neoddělitelnou součástí je doprovodný odborný a kulturně společenský program – promítání, přednášky, semináře, besedy, konference, výstavy, umělecké pořady, farmářské trhy, prezentace, výlety, exkurze, aktivity pro děti i dospělé.

Festival TSTTT vznikl v Uherském Hradišti v době komunistické cenzury, omezující svobodu filmové tvorby. Otázky ekologie byly tehdy pro umělce a publicisty tabu. Potřeba šíření pravdy proto přiměla kroužek zdejších nadšenců k pořádání filmových přehlídek. Zaměřili se na film amatérský, neboť ten byl státní mocí přece jen kontrolován méně. K zakladatelům festivalu TSTTT patřil i významný český ochránce přírody, novinář a publicista Josef Velek. Z domácí filmové soutěže se postupně stala soutěž mezinárodní, která rok od roku nabírala stále více na popularitě.

Festival TSTTT je přehlídkou angažované filmové ekologické tvorby. I po osmatřiceti letech stále zůstává vyhledávaným místem setkávání autorů, kteří svou práci podřizují nárokům nejvyšších lidských hodnot, svému svědomí, rozumu a citu pro krásu.

NOVÁ TVÁŘ FESTIVALU TSTTT

Aktuální ročník festivalu se od všech předchozích liší zejména širším a bohatším programem. Díky novému letnímu termínu se nemusí omezovat pouze na akce v uzavřených prostorách a prostřednictvím programů pod širým nebem se daleko více otevře široké veřejnosti.

Ani letos ve skladbě festivalového programu nechybí odborné programy a diskuse vážných ekologických témat, přitom se ale štědře zaměřuje také na děti.

TSTTT DĚTEM

Program pro nejmenší odstartuje v úterý Jarmarkem vědy a umění na Masarykově náměstí, v sobotu mohou děti i dospělí navštívit Skautskou stezku v Jezuitské zahradě u Obchodní akademie, v zahradě společnosti REC Group ve Starém Městě pod majákem bude pro ně téhož dne připraven zábavný ekologický program, projekt Živá voda Modrá pak chystá pro všechny návštěvníky festivalu po celý víkend volný vstup do vodního světa pod hladinou.

FESTIVALOVÝ VÍKEND

Nejbohatší festivalový program je směřován na víkend. Od pátku do neděle mohou návštěvníci zhlédnout přehlídku soutěžních filmů i filmů mezinárodních filmových soutěží. Slavnostně otevřena bude výstava snímků fotografické soutěže. Připraven je bohatý doprovodný program. A jako zajímavé zpestření se zajímavým bonusem poslouží EKO-PASY.