Tantra

03.03.2013 | kategorie: Magie
mandala 1

Že je jednou z největších magií láska, to víme, ale že sem patří i sex, to už si obvykle nepřipouštíme. Pojďme se podívat na tantru.

Tantra je o milování a všem, co k tomu patří. Podle tantry je tělo božské, dokonalé a je bránou k osvícení.

Někteří tantrici říkají, že příčinou většiny neštěstí na zemi je, že muž a žena zapomněli, jak se fyzicky milovat. To je prý ta největší tragédie. Muž díky svému věčnému neklidu zapomněl, jak se milovat, a tím ztratil a opustil svoji autoritu a sexuální vládu nad sebou samým. Jeho úpadek se projevuje jako posedlost sexem. Podle některých odborníků jsou všichni muži posedlí sexem, protože neumí milovat.

Joni a Vajra jsou výrazy pro ženské a mužské pohlavní orgány používané v tantře. Většina evropských jazyků nemá pro popis těchto orgánů k dispozici jiné termíny než vulgarismy případně medicínskou terminologii. Pro tanrika jsou sexuální orgány posvátné a říká jim orgány rozkoše. Schopnost přijímat a dávat rozkoš je důležitým tématem tantrického rozvoje člověka.

V magické tantrické praxi se učí uvolnit se ve vzrušení, aby se energie rozšířila nejprve do celého těla, potom i dál, za ohraničení fyzického těla , do energetického spojení s partnerem a s celým vesmírem. S pomocí vědomého vdechování sexuální energie do srdce pak tantrik projde sebeproměnou.

Tantrické milování je tak prostoupeno magičnem a mělo by představovat hledání rovnováhy mezi oběma aspekty, jemný tanec mezi mužstvím a ženstvím, mezi dáváním a přijímáním. Vyzkoušejte to třeba už dnes…. :-)