Stromy

22.02.2013 | kategorie: Magie
mandala 4

V zimě příroda odpočívá, ale i přesto můžeme využít její sílu. Zejména ze stromů….

Posvátné stromy se vyskytovaly ve všech starých kulturách. Jednalo se o různé stromy, ale jejich spirituální význam byl všude tentýž. Dotýkání se dřeva, ať už pro štěstí, uzdravení nebo pro naději, pochází z prastaré víry ve styk s duchy stromů.

Odborníci z americké univerzity v Seattlu odhalili, že při porážení stromů motorovou pilou elektrody měřicích přístrojů zaznamenaly na určitých kusech maximální rozrušení v rozmezí 300 metrů. Díky signálu se údajně stromy varují navzájem před zvěří, smrtí, špatným člověkem. Takže bacha – jakmile budete špatně zacházet s jedním „kořenáčem„, dozví se to i ostatní, protože mezi sebou komunikují!

I Keltský kalendář pojmenovával jednotlivá období podle stromů. V současné době vládne zejména Jeřabina a Jasan.

Jeřabina dokáže posílit vůli a Jasan nám dodá vitalitu i magnetismus. Stačí jen naučit se stromy vnímat a nebrat jejich sílu na lehkou váhu.

K vybranému stromu musíte přistoupit s vědomím, že se jedná o živou bytost, načež v duchu klidně a srozumitelně vyslovíte přání o nabytí zdraví a síly. Poté odstoupíte od kmene, natáhnete ruce směrem k němu a mysl naladíte k představě, že se léčebná síla stromu dostává přes kořeny a kmen do přijímajících rukou. Účinky by se měly dostavit velmi rychle.