SBÍRKA PRO ZAPLAVENÉ OBCE A MĚSTA S RADIEM ZLÍN

05.06.2013 | kategorie: Akce s Radiem Zlín, Držíme s Vámi, Korunka, Kultura a sport, Novinky
korunka_sbirka-600x400

Radio Zlín  jako hrdý mediální partner Korunky Luhačovice podporuje sbírku pro zaplavené obce a města, která v uplynulých dnech zasáhly přívalové deště a záplavy. Humanitární pomoc zamíří do Ústeckého kraje. Občanské sdružení Korunka Luhačovice  společně s Hasičským záchranným sborem Zlínského kraje, Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska – Krajským sdružením hasičů Zlínského kraje, Radiem Zlín a radiem ROCK MAX vyhlašuje sbírku, jež pomůže lidem, kteří se potýkají s ničivou povodní.

Pokud chcete pomoci,  noste od středy 5. června do pátku 7. června na všechny stanice profesionálních i dobrovolných hasičů ve Zlínském kraji čistící a úklidové prostředky, nejrůznější dezinfekce, saponáty, holinky, pracovní a gumové rukavice, lopaty, stavební kolečka, hrábě, kýble, pevné pytle na odpad, hadry, apod. Lidé jistě přivítají i nové věci do domácnosti. Z minulých záplav mají organizátoři zkušenosti, že postižení občané přivítali i věci do domácnosti, jako nádobí, sklenice, hrnce, talíře a příbory, ložní povlečení či prádlo, ručníky, deky, osušky, utěrky nebo peřiny. Vítaná je rovněž balená voda, různé vitamíny či energetické nápoje. Důležité jsou také hygienické potřeby, jako mýdla či toaletní papír.
V pátek v noci nebo během soboty pak věci svezou hasiči na stanici profesionálních hasičů do Zlína, kde se pomoc naloží do kamionu a vyjede směrem do Čech.

Radio Zlín děkuje všem, kteří se rozhodnou pomoct.

Tisková_zprávasbirka_Korunka – WORD