Reklama přímo v autě?

13.05.2013 | kategorie: Blinkr, Novinky
gm_reklama_v_aute

Bude nám kromě billboardů odvádět pozornost i reklama přímo v autě? Americký koncern GM uvažuje o nasazení reklam do multimediálního systému.

Bude těžit z výhod rychlého internetu na palubě. Na displej navigace tak dostanete nejaktuálnější dopravní informace, možnosti však sahají mnohem dál. Auto vám zobrazí počasí na chystanou cestu nebo vám doporučí nejlepší restauraci v širokém okolí.

Potud vše v pořádku. S trvalým připojením k internetu se však automobilce otevírá možnost reklamního systému. Zatímco mezi automobily jde o věc dosud neviděnou, na displejích chytrých telefonů jde o oblíbený model řady neplacených aplikací. Část displeje připadá na aplikaci, malý pruh vespod využívá reklamní systém. A přesně o něčem takovém automobilka uvažuje.

Všechno nebude připravené dříve než v roce 2014 a zatím se to týká jen Spojených států, ale vzhledem ke klesajícím ziskům v automobilovém průmyslu se dá předpokládat, že koncern GM nebude jediný, který si bude chtít reklamou trochu přivydělat. Jen o tom jako první začal mluvit.

Až se tedy jednou billboardy definitivně vyklidí z cesty (a že na mnoha místech už začínají mizet), ani poté se reklamy nezbavíme. Nejspíš se jen přemístí z venkovní plochy dovnitř na barevný displej navigace každého auta.