Premiéra pohádky ve Zlíně!

27.05.2013 | kategorie: Radio Zlín
logo_znak_opona_mod

Nejstarší divadelní soubor ve Zlíně uvádí premiéru pohádky „Strach má velké oči“.

Hru představuje divadelní soubor Opona.
Její premiéra je naplánována na 2. června 2013 od 15 hodin ve vnitřních prostorách zámku ve Zlíně, vstupné je 30,- Kč.

Divadlo Opona je nejstarším divadelním souborem ve Zlíně. U jeho zrodu stála parta nadšenců, pro které divadlo znamenalo život, a kteří mu věnovali všechen svůj volný čas. V roce 1993 byl a Opona prvním divadlem v republice, které ztvárnilo na jevišti populární ruskou pohádku Mrazík. Z původních členů můžeme zmínit například Josefa Poláška.

Hlavní náplní činnosti souboru v posledních letech se staly hry a pásma pro děti. Dětský divák nepřihlíží jen pasivně ději na jevišti, ale je vtahován aktivně do děje a stává se spolutvůrcem představení. Kouzelně reagují hlavně ti nejmenší, a tak se stávají alespoň na několik desítek minut součástí pohádkového světa.

Tento styl činnosti se začal provádět především díky vedení dokonalého znalce dětských duší a zkušeného režiséra Karla Semeráda. Tato cesta je náročná, neboť dětský divák dovede velmi impulzivně dát najevo nejen spokojenost, ale i nesouhlas s děním na jevišti. Soubor stále hledá mladé talentované herce, kteří chtějí prorazit či jen obohatit kulturu ve městě. A jde to.

Hra „Strach má velké oči“ je o loupežníkovi Bujónovi a babě Magi. Nebude chybět princezna, která se dostane do jejich spárů. A to jestli se jí podaří osvobodit, na to se přijďte podívat.