FOTO & VIDEO Tři králové zhasli vánoční strom ve Zlíně

02.01.2013 | kategorie: Fotogalerie, Radio Zlín, Top novinky, Úvod, Video
Jako završení Vánočního náměstí proběhlo slavnostní zahsnutí vánočního stromu na náměstí Míru ve Zlíně. Pro tento nelehký úkol nás navštívili tři králové. Ježíškova pošta Radia Zlín byla již předána Ježíškovy a dárky byly rovněž předány dětem, kdy bvyly děti pozvány přímo k nám do studia do živého vysílání. Záznam z jejich návštěvy si můžete poslechnout níže a také se podívat na FOTKY a VIDEA.

VÁNOČNÍ JARMARK – probíhal od 12.12.2012 do 22.12.2012 , denně od 16:00h ve Zlíně na náměstí Míru.
V rámci Vánočního jarmarku jste mohli na náměstí vidět také Alžbětu Kolečkářovou s kapelou( ze soutěže Československá Superstar) fotky a video si můžete prohlédnout ZDE.

Sváteční čas ukončí Tři králové Kašpar, Melichar a Baltazar.
Všichni společně vyjdou z kostela sv. Filipa a Jakuba vedeni králi ve slavnostním průvodu za zpěvu koled na náměstí, kde je přivítají představitelé města Zlína spolu s trubači. Zde se také odehraje v podání malých i velkých z Církevní základní školy a mladých ze salesiánské farnosti Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Zlíně vánoční muzikál Neobyčejná noc, který se snaží uvést na pravou míru lidovou představu Vánoc.

Výtěžek z Tříkrálového koledování s Charitou Zlín a s Rádiem Zlín,  je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí, a to zejména v regionech, kde sbírka probíhá.
Záštitu nad letošní sbírkou převzal Miroslav Kašný, náměstek primátora města Zlína.

Program v neděli 6.1.2011 (jeho změna vyhrazena):

- Tříkrálové koledování od 15.30hod u kostela Filipa a Jakuba ve Zlíně
15.30          Tři králové – Kašpar,Baltazar a Melichar odcházejí od kostela spolu s andílky, pastýři a hudebníky za zpěvu koled na náměstí Míru
15.40          Trubači na pódiu vítají průvod koledou
15.50          Mgr.Miroslav Kašný – uvítání průvodu, převzetí záštity nad Tříkrálovou sbírkou 2013 v regionu
16.10 Vánoční  hra o narození Ježíška v podání Farnosti Filipa a Jakuba ve Zlíně
16.35          Moderátor poděkuje a přizve na pódiu zástupce Rádia Zlín -uzavření vánoční  Ježíškovy pošty Rádia Zlín Všechna doručená přání si můžete prohlédnou ZDE.
Zde si poslechněte setřih nejzajímavějších přání od těch nejmenších posluchačů, kteří byli vybrání z Ježíškovi pošty a podívali se k nám do studia:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

16.40          Moderátor – spolu se zástupcem Rádia Zlín a ing. Romaňákovou a  panem ředitelem Charita Zlín Vlastimilem Vajďákem sfouknutí vánočního stromečku
16.45          Společné zpívání koledy „My tři králové jdeme k Vám“