Festival IN FACTORY odkrývá svůj hudební program

02.10.2013 | kategorie: Akce s Radiem Zlín, Úvod
Dubioza_kolektiv

IN FACTORY – Hudba – Architektura – Film – Divadlo – Literatura
4. října 2013 od 15 hodin, Zlín, Baťův institut, 14. a 15. budova

Už jen několik dní zbývá do chvíle, kdy se fanouškům otevřou brány festivalu IN FACTORY. Ambiciózní multižánrový festival startuje 4. října od 15 hodin v prostorách Baťova institutu ve Zlíně.

Hlavním lákadlem jsou hudební interpreti nejrůznějších žánrů a stylů. Organizátoři pozvali do krajského města skutečné hudební lahůdky zahraniční i tuzemské scény.

Za hlavní hvězdu festivalu lze považovat bosenskou kapelu Dubioza Kolektiv, která ve své produkci kombinuje prvky reggae, dubu, rocku, hip hopu i balkánského folkóru. Pestrou paletu hudebních stylů od breakbeatu či drum and bassu přes dub, electro, jungle až po kytarový trip-hop nabídne slovenská formace Ear Drum Kru, polské barvy budou na IN FACTORY reprezentovat Napszyklat. Tato dvojice představí publiku svůj styl, který balancuje na hranici hiphopu, postrocku, noise a ambientu a s nímž se stihli proslavit na festivalech po celé Evropě i USA. Americkou kariéru už stihli zažít i čeští indie rockeři Sunshine.

Hned dva čelní představitelé české hiphopové scény, Vladimir 518a kapela WWW, podpoří koncertem ve Zlíně vydání svých nových alb. Vystoupení WWW je navíc vyšperkováno účastí exkluzivního hosta, světoznámého avantgardního bubeníka Pavla Fajta.

Instrumentální trio Sunflower Caravan zaujme kombinací retro rocku a líbivými melodiemi. Bleskurychlé songy a černý humor nabídnou WildTides, úderní pražští surf punkeři. Na své si přijdou i milovníci elektroniky. A to hned dvakrát, přitom pokaždé jinak. Ventolin nebo uskupení Hausaggregat mají elektronickou hudbu v malíčku a přesvědčí o tom i návštěvníky festivalu. Prostoje, které díky přestavbám vzniknou, vyplní na jednom z 3 pódií produkce různých DJů.

SEZNAM KAPEL A DALŠÍCH ÚČINKUJÍCÍCH SPOLU S UKÁZKAMI JEJICH TVORBY PROHLÍŽEJTE ZDE.

„Chtěli jsme do našeho města přivézt různorodou směsici hudebních stylů, což se nám, myslím, povedlo,“ uvedl za organizátory festivalu Jan Svoboda, který má koncept a dramaturgii na starost. Zároveň se netají ani plány do budoucna: „Rádi bychom na festival IN FACTORY navázali dalším ročníkem a vytvořili ve Zlíně tradici multižánrového festivalu, který, podle nás, zde citelně schází.“

Zorganizovat festival takového rozsahu není jednoduché a samotní organizátoři na to nestačí. „Bez našich partnerů bychom nikdy nemohli festival IN FACTORY pořádat,“ dodává Svoboda. Na partnerské bázi spolupracovali organizátoři především s Baťovým institutem, v jehož prostorách se festival koná, Univerzitou Tomáše Bati a Zlín FilmFestem, který významnou měrou participuje na filmovém programu. „Zároveň dovolte, abych poděkoval generálnímu partnerovi, jímž je Zámecký pivovar Břeclav, který dal od počátku festivalu důvěru, které si nesmírně vážím“, uzavírá Svoboda.

Nad celým festivalem převzal záštitu primátor města Zlína Miroslav Adámek. „Tahle akce je skvělý nápad, multižánrový festival bude Zlínu určitě slušet,“ uvedl primátor a dodal: „Pokud se objeví šance získat pro naše město kvalitní kulturní akci, rozhodně takový záměr podpořím.“

Celý harmonogram festivalu a další aktuální informace jsou k dispozici na internetových stránkách festivalu a na jeho facebookovém profilu.

www.infact.cz , https://www.facebook.com/infactoryzlin