Cyklostezka Bečva

27.03.2013 | kategorie: Redakce
Kolo

Přes dva kraje – Zlínský a Olomoucký – se dnes projedeme na kole po cyklostezce Bečva. Bezpečné a komfortní stezky podél toku Bečvy, jsou jako stvořené pro cyklisty a in-line bruslaře každého věku, ale využít je mohou i vozíčkáři a turisté.
Velká část cykostezky Bečva vede po nově vybudovaných úsecích mimo automobilovou dopravu. Část trasy pak vede po málo frekventovaných místních silnicích a zpevněných lesních a polních cestách.
Zatímco hanácká část cyklostezky Bečva nabízí pohodovou jízdu po rovinkách, na té valašská je potřeba se připravit na kopcovitý a náročnější terén.
50kilometrový úsek kolem Vsetínské Bečvy začíná ve Velkých Karlovicích a končí ve Valašském Meziříčí.
Část cyklostezky sledující tok Rožnovské Bečvy vede z Horní Bečvy do Valašského Meziříčí a měří 33 kilometrů. Úsek patří k vůbec nejmodernějším cyklostezkám u nás.
Úsek mezi dvěma soutoky – Vsetínské s Rožnovskou Bečvou a Bečvy s Moravou – začíná ve Valašském Meziříčí a končí v Tovačově. Měří 65 kilometrů a dovede vás z valašských kopců úzkou Moravskou bránou až do hanáckých rovin kolem Přerova.
Z Rožnova do Dolní Bečvy, i mezi Vsetínem a Velkými Karlovicemi a po pěti-kilometrové trase ze Vsetína-Trávníků k odbočce na Ratiboř můžete vyrazit i na in-line bruslích.
Cyklostezka Bečva je dobře dostupná vlakem v úsecích Valašské Meziříčí – Velké Karlovice, Valašské Meziříčí – Rožnov pod Radhoštěm a Valašské Meziříčí – Přerov.
Navíc od 29. června až do konce prázdnin bude každou sobotu jezdit nová linka cyklobusu, která spojí Přerov, Lipník nad Bečvou a Hranice s Valašským Meziříčím, Rožnovem pod Radhoštěm, Horní Bečvou a Bumbálkou.