Barvy

26.01.2013 | kategorie: Magie
mandala 5

Barvy dělají člověka a dobře to vědí nejen mágové. Na barvách totiž opravdu záleží! Pojďme s nimi chvilku čarovat…..

- že na barvě záleží dokazují i moderní výzkumy. Světelný paprsek se sám o sobě láme na 6 barev – červená, oranžová, žlutá, zelená, modrá, fialová.

Všech šest základních barev světla vidíme nejlépe na duze, která je vždy na jedné straně červená a na druhé zase fialová. Je to kvůli frenkvenci „vibrací“ světla.

Nejníže vibrující červená barva je spojována s tím nejnižším hnacím motorem přírody, který je vlastní všem organismům – jsou to pudy. Proto je červená spojována s agresivitou a sexualitou.

O něco vyšší frekvenci má oranžová. – barva energie a síly, zbaví nás apatie a vyvolá proud energie.

Ještě výše stojí žlutá. Svět pudů už je za námi a nastupuje vůle. Vůle je síla jedince, ne celé přírody. Člověk sám se může rozhodnout, kam svou vůli namířit a kterým směrem vyjít.

Zelená je barvou citů, které jsou vlastní jen více vyvinutým tvorům, jako jsou savci. V citech se na rozdíl od pudů může skrývat krása a ušlechtilost. .

Téměř nejvyšší frekvence patří modré - je proto barvou mysli a rozumu, který je vlastní jen těm nejvyšším savcům a lidem. . Modrá kromě mysli také symbolizuje klid a harmonii

Nejvýše vibruje fialová a tak se stala symbolem ducha. Fialová podporuje soustředění, zavádí nás do našeho nitra a přivádí klid. Jako barva na nejvyšší úrovni se stala symbolem duchovních vůdců a učenců, ale také barvou umělců a kreativců.

Bílá a černá jsou kapitoly samy pro sebe. Pokud nějaký předmět odrazí většinu světla, které na něj dopadne, vidíme ho bíle, pohltí-li většinu světla, vidíme, že je černý.

Bílá světlo odráží a tak ji vnímáme jako symbol čistoty – černá barva zase světlo pohlcuje. Černá proto odjakživa symbolizuje něco zlého, ale také ochranu a skrýš.

Tak dobře zvažte, jakými barvami se obklopujete. Někdy příště rozebereme každou barvu zvlášť a možná vás překvapí, jaké barevné kombinace byste měli mít v ložnici a v jakých barvách je nejlepší žádat o zvýšení platu….