Akupunktura

30.06.2013 | kategorie: Magie, Úvod
mandala 3

Můžete s ní nesouhlasit, můžete ji odmítat, ale to je tak všechno, co můžete dělat. Akupunktura prostě funguje – už víc než sedm tisíc let.
Akupunktura bývá proto označována za nejstarší léčebnou metodu na světě. Řada pacientů, kteří byli touto metodou léčeni, na její příznivé účinky nedá dopustit. Pro skeptické vědce však stále často zůstává „pavědou“.
Podle čínské filozofie je zdravé tělo v rovnováze. Energie, která proudí tělem, se rovnoměrně pohybuje systémem energetických drah (tzv. meridiánů), ležících pod kůží. Akupunkturista může pomocí vpichu velmi jemných akupunkturních jehel do specifických akupunkturních bodů, ležících na těchto meridiánech, stimulovat uzdravovací reakci těla a napomoci tak znovunastolení vnitřní rovnováhy. Akupunktura pomáhá i jako prevence a poskytuje pocit fyzické a psychické pohody.
Odborně řečeno – Akupunktura je lékařská disciplína, která se zabývá prevencí, diagnostikou a léčbou převážně funkčních poruch organismu, psychosomatických onemocnění, bolestivých stavů, alergických nemocí, poruch imunity, návykových chorob i poruch motorických funkcí.Podle charakteru onemocnění a stavu pacienta volí akupunkturista aktivní body na těle, často zejména na uších, rukou a nohou.  Podstatou účinku akupunktury je působení na regulační subsystémy organismu, nejčastěji jsou ovlivněny nervový, endokrinní a imunitní systém. Cílem akupunkturní léčby je obnovení rovnováhy organismu.
Akupunkturou se zabývá stále více lékařů a není proto těžké nějakého vyhledat. Doporučuje se absolvovat několik procedur, abyste na vlastní kůži pocítili účinky.