6.2. REDUTU OBSADÍ BOHÉMSKÁ VLADIVOJNA

25.01.2013 | kategorie: KKUH
Gold Vojna

Ve středu 6. února 2013 navštíví Uherské Hradiště BOHÉMSKÁ VLADIVOJNA LA CHIA. V 18:00 slavnostně otevře v podkroví Reduty výstavu svých děl, v 19:00 pak naváže ve velkém sále Reduty koncertem.

Kompletní program KKUH na měsíc únor stahujte ve Wordu ZDE a v PDF ZDE.

Zpěvačka, textařka, hudební skladatelka a výtvarnice, Ostravačka Vladivojna zdědila své křestní jméno po otci, ostravském hasiči s kořeny v Rusku, příjmení La Chia si vypůjčila od maminky, která má italské předky. Od útlého dětství navštěvovala s rodiči ostravské kluby, kde pocítila lásku k hudbě. Ve dvanácti letech vystupovala s odnoží punkové kapely Buřinky II, ve čtrnácti se přidala v hospodě u Červeného pavouka k punkovým První vpředu. Zlom v kariéře nastal ve chvíli, kdy ji oslovili hudebníci ze skupiny Banana. Studovala na fakultě výtvarné tvorby Ostravské univerzity. Sólovým albem Tajemství Lotopu se natolik zalíbila režiséru Janu Hřebejkovi, že jí svěřil hudbu ve filmu NEVINNOST (2009). Soundtrack byl nominován na Českého lva a Cenu filmové kritiky. V roce 2011 vydala další album Bohémy, doplněné o knihu s velkým množstvím ilustrací a bajek.

Kromě hudby se Vladivojna věnuje psaní povídek, básní, kresbě, malbě, fotografii a tvorbě komiksů. Proslula výstředními kostýmy a excentrickým hlasovým a pódiovým projevem. V písních často používá vlastní fiktivní jazyk „vladivojštinu“, díky níž se nemusí omezovat slovy a rýmy.

Bližší info na www.kkuh.cz