Vánoční strom na zlínském náměstí zhasne v den svátku Tří králů

04.01.2012 | kategorie: Akce s Radiem Zlín
Vanocni_strom_zhasne_2011-web

Vánoční strom na náměstí Míru zhasne v pátek 6. ledna.

Sváteční čas ukončí Tři králové Kašpar, Melichar a Baltazar.
Všichni společně vyjdou z kostela sv. Filipa a Jakuba vedeni králi ve slavnostním průvodu za zpěvu koled na náměstí, kde je přivítají představitelé města Zlína spolu s trubači. Zde se také odehraje v podání malých i velkých z Církevní základní školy a mladých ze salesiánské farnosti Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Zlíně vánoční muzikál Neobyčejná noc, který se snaží uvést na pravou míru lidovou představu Vánoc.
„I když zmiňovaný příběh nás bude zřejmě navádět na myšlenku, že Ježíšek dárky asi přece jenom nenosí, já se zviklat nenechám a ráda se zapojím do Ježíškovy pošty Radia Zlín, která bude také součástí odpoledne. S nadšením také budu vyhlížet všechny bytosti, které se na náměstí budou vyskytovat. Ať už půjde o andílky či mágy z Východu,“ říká Pavla Romaňáková z pořádající zlínské Charity.
Výtěžek z Tříkrálového koledování s Charitou Zlín a s Rádiem Zlín,  je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí, a to zejména v regionech, kde sbírka probíhá.
Záštitu nad letošní sbírkou převzal Miroslav Kašný, náměstek primátora města Zlína.

Program (jeho změna vyhrazena):
15:30 – kostel sv.Filipa a Jakuba ve Zlíně, setkání u jesliček
15:45 – královský průvod městem (od kostela na náměstí Míru)
16:00 – trubači náměstí Míru ve Zlíně
16:10 – Neobyčejná noc – vánoční příběh v muzikálovém zpracování (text Getrud Schmalenbach, hudba Hella Heizmann, překlad Pavel Mareš). Muzikál se snaží uvést na pravou míru lidovou představu Vánoc. Připravují malí i velcí z Církevní základní školy a ze salesiánské farnosti Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Zlíně.
16:30 – Ježíškova pošta Radia Zlín – vyhlášení 3 vítězných přání a předání cen od Radia Zlín. Všechna doručená přání si můžete prohlédnou ZDE.
16:45 – společné sfouknutí vánočního stromu na náměstí a ukončení doby vánoční ve městě; zahájení Tříkrálové sbírky 2012 koledou.