V Moravském kulinářském institutu začínáme opět vařit

05.11.2012 | kategorie: Novinky, Radio Zlín
Zamek_01stul

Podzim vstoupil na scénu a s ním neodmyslitelná spousta druhů dozrávajícího ovoce a především zeleniny. Je nádherné brát do rukou plody z našich polí a zahrádek, které hýří barvami a chutěmi, ale ještě nádhernější je z nich vařit a tak je proměnit v božské jídlo.

Naše kurzy vaření jsou určené především pro laickou veřejnost, pro lidi, kteří se začínají učit vařit nebo pro ty, kteří už vaří a chtějí se naučit něco nového. Především jsou však určeny pro milovníky jídla a vaření, kteří se chtějí poznávat s novými lidmi se stejným zájmem, kteří si chtějí při těchto setkáních připravovat pěkné zážitky a to pro sebe, ale i pro ostatní.

Protože dobré jídlo je také komunikační prostředek, který lidi krásně spojuje.

Těšíme se na Vás.

Více informací na www.mokul.cz

 

Po sérii podzimních „zeleninových kurzů“ nahlédneme do některé ze zahraničních kuchyní.

Kdysi zámek patřil rodu Baltazzi. V podvědomí lidí v regionu je, že to byla italská šlechta. Někdo sem-tam říká, že to byli Maďaři. Ne, byli to Řekové a my jsem se s nimi seznámili.

A oni nás naučili milovat řeckou kuchyni.

Proto první z kurzů věnovaných tomuto tématu je kurz řecké kuchyně.


22.11. Řecká kuchyně

Naučíme se připravovat správně řecký salát.

Již nikdy více nebudeme konzumovat  tuto lahůdku utopenou ve vodnatém sladkokyselém nálevu, jak to známe z našich některých restaurací.

Vyzkoušíme si jak chutnají pečené papriky s česnekem. Nesmíme zapomenout na lilky, takže si  připravíme kuličky z hovězího masa s lilkem a k tomu nádherné tzatziky.

A jako dezert řecký jogurt s medem a ořechy.

Něco navíc: citrónový likér s tymiánem.

 

29.11. Italská kuchyně v kuchyni pro „singl“ vaření

Máme pocit, ne – jsme si jisti, že musíme lidem, kteří žijí singl, ale chtějí si pro sebe uvařit něco dobrého, ukázat možnosti této kuchyně.

Protože je jednoduchá, je založena na kombinaci vždy pouze několika málo druhů potravin a ingrediencí a protože výsledek je vždy báječný.

V tomto kurzu Vás naučíme, co máte mít neustále v ledničce jako základ, ať jde o kvalitní rajčata v plechovce, sýr nebo olivový olej.

Budeme vařit rajskou polévku, připravíme si chléb s grilovanou zeleninou, krémové linguine s prosciuttem a citronem. Závěrečnou tečkou bude krom z mascarpone.

 

6.12. Pečeme vánočku a vánoční štolu

Přijďte se naučit upéct tento základní sladký bod našich vánoc.

Vyzkoušíte si to, ochutnáte a 23.12.ji upečete sami doma k překvapení všech. Je to typ na celkem levný dárek pro někoho z vašich blízkých.

 

13.12. Vánoční večeře na nečisto

Uvaříme dva druhy polévek, jednu rybí a druhou takovou, jako vařívala babička dnešní zámecké paní. Kapra připravíme v jiné variantě, než je kapr smažený. Prozradíme, že bude nachystaný na přírodní způsob s dýňovým salátkem, trochou špenátového pyré a bramborovým rösti. Dezert bude pečené jablko.

Připravíme si krásnou vánoční tabuli a vše, co jsme uvařili, sníme. Všichni dohromady.

 

20.12. Příprava na SILVESTRA

Bude Vás čekat nazdobená kuchyně, připravená na párty posledního dne v roce.

A my si v této silvestrovské atmosféře připravíme veškeré občerstvení, od paštiky přes saláty, kanapky, masíčka a také něco sýrového a také něco sladkého.

Pak si pustíme trochu hudby a všichni si tento poslední kurz roku opravu užijeme.

 

Cena každého kurzu činí 1 000,- Kč. Při závazné rezervaci je složena nevratná záloha na kurz ve výši 500,- Kč a to buď hotově a nebo na účet pořadatele. Tato záloha je nevratná. Zbývající částku lze doplatit v den kurzu, anebo převodem na účet.

Přihlásit na kurz se můžete prostřednictvím formuláře na webu www.mokul.cz, a nebo zasláním přihlášky na emaily: psotkova@zameknapajedla.cz a info@zameknapajedla.cz.

Platební informace:

číslo účtu 4 200 336 594 / 6800
účet je vedený u Volksbank CZ, a.s

NEPŘEHLÉDNĚTE předvánoční nabídku zámku Napajedla – SunJardin Chateau.

·         V Zámku Napajedla můžete zažít jedinečné předvánoční  posezení s přáteli, firemní večírek či romantiku pro dva.

·         Můžete si zde vychutnat relaxaci při netradičních masážích, aromaterapii či domácí lázně s bylinkami přímo na pokojích. Tato služba se vztahuje nejenom pro ubytované hosty, ale můžete nás navštívit třeba pouze na jeden den a ochutnat, jak může vypadat absolutní komfort.

·         Darujte svým blízkým konzultace v oblasti zdraví, osobního rozvoje apod.

·         Vychutnávejte si naše zámecké menu, které připravujeme z lokálních surovin ( např. tento víkend Svatomartinské menu a v neděli 11.11. Tradiční zámecký brunch – rezervace nutná – na info@zameknapajedla.cz, tel. 605 299 918).