ROZEZPÍVANÝ DYK VE ZLÍNĚ!

08.11.2012 | kategorie: Radio Zlín
Dyk

Pojďte s Radiem Zlín na jedinečný koncert zpěváka Vojty Dyka s brněnským orchestrem B-Side Band. V rámci aktuálního turné vystoupí ve Zlíně a Radio Zlín pro Vás má vstupenky! Sledujte vysílání a vyhrávejte každý den skvělé dárky! Vojtu Dyka a B-Side Band uvidíme v Městském divadle Zlín v neděli 18. 11. 2012 od 19:30 hodin.

Hudební kariéra Vojty Dyka byla až dosud spojena především s kapelou Nightwork, která patří k lídrům domácí hudební scény. Hledání dalších cest, kam směrovat své působení, dovedlo Dyka až ke swingu a k originálnímu spojení s brněnským B-Side Bandem, který představuje špičku mezi domácími bigbandovými tělesy. Josef Buchta ho založil jako profesionální těleso v roce 2006 a navázal na tradice, které v Brně položil legendární orchestr Gustava Broma. Pro jeho členy nebyl prý výběr zpěváka, který má předpoklady, aby dokázal ustát energii osmnáctičlenného orchestru, dobře frázoval, cítil swing a měl rád jazz, jednoduchý.

Téměř dvouhodinová show Vojty Dyka a B-Side Bandu nabízí originální verze hitů domácí i světové hudební scény od Beatles přes Nirvanu až k legendárním písničkám Osvobozeného divadla. Kromě toho v programu premiérově zazní několik vlastních autorských skladeb. Vše v působivém scénickém provedení, za nímž stojí scénografové Michal a Šimon Cabanovi.

Ochutnávkou turné byl v létě koncert na karlovarském festivalu, kdy B-Side Band a Dyk svou energií a zápalem nadchli i filmové fanoušky, a navíc v dešti. Dyk tehdy zahájil hitem I’m feeling good, jímž podobně nažhavuje publikum například kanadský zpěvák Michael Bublé, posluchače zklidnil písní Everybody Hurts z repertoáru skupiny R.E.M. Společně přesvědčili publikum, že energie živých muzikantů na pódiu se nedá nahradit zvuky z počítače.

photo by: Petr Volgemut http://www.vojtechdyktour.cz/