Nastupovat! Kavárna POTMĚ přijela…

17.07.2012 | kategorie: Radio Zlín, Úvod
Kavárna POTMĚ_křest autobusu 2012_Khalil Baalbaki (11)

Jaký je svět bez barev a světla? 27. a 28. července to můžete vyzkoušet na vlastní kůži! Historicky první zatemněný autobus s neobvyklou Kavárnou POTMĚ, ve které Vás obslouží nevidomí, přijede na Letní filmovou školu. Vypít si šálek vyhlášené černočerné kávy můžete po oba dva dny od 11 do 20 hodin na Studentském náměstí v Uherském Hradišti.

Na palubě autobusu uvidíte svět novýma očima. Stačí se nechat vést a důvěřovat těm, kteří jsou s tmou dokonale sžití. Sehraný tým nevidomých kavárníků Vás usadí do jednoho z šesti kupé a dříve, než Vám donesou černou kávu, můžete objevovat organické, ladné tvary prostoru, ve kterém se nacházíte. Každá kóje je očalouněna materiálem s jinou strukturou, aby podněcovala Vaši fantazii. Orientace v černočerném prostoru je možná jen po hmatu. Brzy však objevíte, že svět pod rouškou tmy může být nečekaně laskavý, plný vjemů, pocitů, inspirace.

„Návštěvou pojízdné Kavárny POTMĚ jsem získala originální zážitek. Ztichla jsem a zpokorněla. Tleskám Světlušce a děkuji za příjemnou společnost v kavárně Anetě Langerové a Tomášovi Klusovi a za elegantní obsluhu a laskavou navigaci děkuji ze srdce Katce,“ řekla bezprostředně po návštěvě kavárny herečka Hana Maciuchová.

„Prostředí kavárny a její atmosféru znám už důvěrně, ale stále mě překvapuje lidská představivost a fantazie. Tma se pomalu stává mým domovem,“ uvedla Aneta Langerová, patronka Světlušky.

„Stal jsem se očitým svědkem krajin, které nelze popsat. Přeji všem dalším svědkům, aby prohlédli,“ uvedl hudebník Tomáš Klus.

„Byl to pro mě zajímavý zážitek, místo strachu se dostavil pocit úlevy. Mé smysly mohly v příjemném prostředí kavárny odpočívat,“ zaznělo od herečky Kláry Issová.

Návštěvou Kavárny POTMĚ přispějete 100 Kč do sbírky Světluška, jako vzpomínku na nevšední zážitek si odnesete hrníček.

O Světlušce

Světluška je tradiční charitativní projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, který provází děti i dospělé s těžkým zrakovým postižením na jejich cestě k samostatnosti. Je oporou pro ty, které nelehký životní osud postavil před každodenní výzvu: učit se znovu a znovu umění života ve tmě, bez pomoci jednoho z nejdůležitějších lidských smyslů – zraku.

Jak můžete pomoci právě Vy?

Po celý rok můžete přispět na konto „deset devítek“ 99999 99999 / 0100 nebo odeslat

dárcovskou SMS ve tvaru DMS SVETLUSKA na číslo 87 777. Pro roční podporu odešlete SMS ve tvaru DMS ROK SVETLUSKA na číslo 87 777 a každý měsíc po dobu jednoho roku Vám bude odečtena částka 30 Kč, Světluška obdrží 27 Kč.