Lifestyle s Wendy: Vyzkoušejte tradiční karate!

04.09.2012 | kategorie: Lifestyle, Novinky, Wendy Březinová - blog
karate

S novým školním rokem začalo dětem opět období určitého režimu a dodržování školního řádu. Stejně jako my, si i děti potřebují od soustředění a biflování oddechnout a co jiného jim dopřát než aktivní odpočinek?!

Mozek přepne, tělo se zapojí, děti se dostanou do nové party, budou zdraví a silní a navíc mohou v budoucnu dosáhnout i nějakého sportovního úspěchu. Pokud přemýšlíte, jakým sportem vaše dítě zaujmout, co třeba vyzkoušet tradiční karate?

Jedná se o bojové umění, jehož cílem je rozvoj cvičence po fyzické i charakterové stránce oproti „sportovnímu karate“, které představuje čistě sportovní odvětví. Tradiční karate je staré bojové umění beze zbraně, které sloužilo jako účinná sebeobrana v Japonsku v dobách, kdy boj o svůj život byl každodenní realitou a nošení zbraní bylo zakázáno. Při správném studiu principu karate jsou jeho studenti schopni využít maximálně možnosti svého těla a vytvořit tak silnou a účinnou techniku, kterou při správném načasování a umístění zneškodní soupeře.

Tradiční karate nechce ukázat, kdo je lepší a kdo horší, ale to, že cvičit mohou opravdu všichni. Cvičit neznamená pěstovat agresivitu ani vlastní ego, bojové umění je umění zdvořilosti, zdvořilosti k sobě samému, ke svým možnostem, k těm i k tomu, co nás obklopuje.

Bližší informace ZDE.