Lifestyle s Wendy: Karate pro děti

11.09.2012 | kategorie: Lifestyle, Novinky
karate3

Hledáte vhodný sport pro své dítě? Zkuste karate! Ve Zlíně se právě otevírá nová Akademie karate.

Děti se neučí pouze bojovat. Ale jsou vychovávány v duchu samurajských tradic.Všechny poznatky a dovednosti získané při tréninku karate si děti odnáší sebou do běžného života.

Hrdost i pokora, disciplína, odhodlání, respekt a preciznost = principy tréninku karate.

Zlínská Akademie karate dbá na to, aby děti jednaly vždy s hrdostí a pokorou. Během tréninku učí děti disciplíně. Jejich cílem je v nich probudit odhodlání a touhu být v něčem lepší než ostatní a zároveň zůstat skromnými lidmi. Naučit, jak jednat s autoritou v podobě trenéra, jak jej respektovat a naslouchat jeho radám.

Každodenní porovnávání schopností s ostatními a precizní vypilovávání bojových technik k naprosté dokonalosti nutí děti k tomu, aby na sobě dennodenně pracovali a posouvali hranice svých možností. Naučí se komunikovat s ostatními dětmi z kolektivu. Až vyrostou, budou umět snáze navazovat nová přátelství.

Při vykonání technik musí klást důraz na preciznost, zdokonalovat techniku dýchání, což vyžaduje naprostou soustředěnost. Dovedou se tak vždy maximálně koncentrovat, když to situace vyžaduje. Při nácviku technik se dětí snaží vykonat úder lépe a zlepšit jeho načasování, aby mohli při zkouškách získat vysněný pásek v karate. Naučí se vytyčit si sami cíl a tvrdě pracovat na jeho splnění.

Dítě zvyšuje svou sebedůvěru při úspěšném složení zkoušek na pásky a právem pocítí hrdost. Zároveň je trenérem vedeno k pokoře při porovnávání s ostatními dětmi, které ovládají karate na stejné nebo lepší úrovni.

V pozdějším věku se všechny tyto naučené vlastnosti, zkušenosti a poznatky z tréninku promítnou do úspěchu ve škole, v zaměstnání i v soukromém životě.

Více informací najdete ZDE.