LETNÍ FILMOVÁ ŠKOLA PŘINÁŠÍ …

17.07.2012 | kategorie: Úvod
LFŠ_web

Radio Zlín jako mediální partner osumatřicáté Letní filmové školy v Uherském Hradišti Vás zve nejen na její bohatý filmový program, ale také na hudební doprovodný program, který zaujme i leckteré fajnšmekry. Vyberte si z uvedených koncertů, sledujte náš lístkomat a můžete si užívat muziku s Radiem Zlín ZADARMO.

Vrámci LFŠ si budete moci vychutnat kávu v naprosté tmě a vcítit se tak na chvíli do situace nevidomých. Kavárna potmě s nevidící obsluhou, která dosud stávala jen v Praze, vyrazí v pátek na cestu po republice. Pořadatelé ji umístili do speciálně upraveného a zatemněného autobusu. Každý, kdo netradiční kavárenský podnik navštíví, přispěje stokorunou do sbírky Světluška na pomoc lidem se zrakovým handicapem. V autobusu v jedné směně pracují čtyři lidé – dva průvodci-číšníci, hosteska a barman. Ve vozidle je šest kójí. Každá z nich je s jiným čalouněním a má jiný tvar i jméno. První zastávka bude od 13. do 15. července v Ostravě. Autobus pak dorazí i do Uherského Hradiště, kde ho můžete navštívit od 27. – 28. 7. v rámci Letní filmové školy.
Bližší info naleznete ZDE.

24.7. jsme se na LFŠ vydali také s naším Radio jeepem, před zahájením promítání na  Masarykově náměstí. Rozdali jsme Vám řadu lístků na koncerty Buchlovského hudebního léta i pár jednodenních akreditací na program Letní filmové školy. Děkujeme za Vaši přízeň a pokud uvidíte někde náš Jeep, určitě se za námi zastavte :-)

LFŠ Music Stage – hudební program (všechny koncerty startují 21:30)

21.7. BRATŘI ORFFOVÉ
Melancholickou folkovou špínu hravě přikrývají striktně akustickými zvukovými linkami a vytvářejí tak podivuhodné freak-folkové vlnění. Nepřehlédnutelný frontman Ivánek Gajdoš pak hypnotizuje publikum svou dadaisticky intimní zpovědí a zemitou písničkářskou tradici povznáší k novým a neotřelým folkovým zámkům plným čerstvého glóru.
www.bratriorffove.cz

22.7. NAČEVA – NEBE JE RUDÝ
Retro set live z desky NEBE JE RUDÝ (1996), který NAČEVA připravila na oslavu 20-ti let Rádia 1 letos v květnu, se setkal s tak obrovs kým úspěchem, že tento koncert zopakuje na vybraných festivalech v letošním roce. “Připravila jsem pro tento účel vystoupení, které se skladá z nejsilnějších textů Jáchyma Topola, které byly napsány speciálně pro desku Nebe je rudý. Oslovila jsem k této spolupráci osvědčené hudebníky z mých minulých projektů,” říká Načeva.
www.naceva.eu

23.7. MIDI LIDI
Vydali v září 2011 album Operace „Kindigo!“, za něž byli nominováni na cenu kritiků Appollo. Na podzim absolvovali 30 koncertů v rámci turné se slovenskými Puding Pani Elvisovej. V současnosti dokončují soundtrack k filmu Polski film (r. Marek Najbrt) a opět se vydávají na turné v Čechách, na Slovesnku v Polsku a Maďarsku.
www.midilidi.cz

24.7. IVA BITTOVÁ
Prošla mnoha hudebními žánry od alternativy přes jazz, rock, klasickou hudbu včetně hostování v opeře /role Dony Elviry W.A.Mozart/. Dodnes se hledá pojmenování jejího hudebního jazyka, který je pro mnohé naprosto originální. Její skladby a kompozice vznikají z podnětu všedního života. Důležité je ticho a ničím nerušená pozitivní atmosféra, která se do hudby vtiskne. Jedna z největších osobností tuzemské hudební scény.
www.bittova.com

25.7. TRABAND
Brázdí pódia od roku 1995, posbíral několik hudebních cen Anděl a přestože vystřiídal několik hudebních stylů, vždy zůstal nezaměnitelný a to hlavně díky skladatelskému rukopisu leadra Jardy Svobody. Po rockových začátcích, veleuspešném „balkánském dechnu“ přišlo období pisničkaření s harmoniem, které se postupně proměnilo v aktuální rockovější Traband. www.traband.net

26.7. FLOEX
Aka Tomáš Dvořák se po letech v září 2011 vrátil s vynikajícím albem Zorya (Minority records). Obdržel za ně dva Anděly (Alternativní hudba, Elektronická hudba) a nominace na ceny Vinyla a Apollo. Sestavil kapelu a začal živě koncertovat. Zároveň pracuje na novém materiálu.
http://floex.cz/

27.7. DVA
Kapela DVA v roce 2011 absolvovala přes sto koncertů po celé evropě na podporu svého posledního alba HU (Indies rec./Label Home Table). Zároveň pracovala na soundtracku k počítačové hře Botanicula (Amanita design), za nějž v březnu 2012 obdržela prestižní ocenění IGF Award v San Franciscu. V současnosti pracuje na materiálu k novému albu.
www.2dva.cz

28.7. VÁCLAV HAVELKA III
Hudebník, písničkář, známý z působení pod pseudonymem selFbrush nebo jako vůdčí osobnost skupiny Please The Trees. Na svém kontě má několik řadových alb natočených a vydaných u nás i v zahraničí. Je autorem hudby k několika divadelním představením ve Stavovském divadle, Dejvickém divadle a Divadle na zábradlí. Koncertuje v celé Evropě i USA.
www.pleasethetrees.com
28.7. LENKA DUSILOVÁ
Vzácná osobnost, rocková básnířka a vynikající zpěvačka. Lenka Dusilová začala s hudební kariérou už v 10 letech, kdy se představila na folkovém festivalu s básní Jiřího Wolkera, kterou sama zhudebnila. V roce 1988 se s rodinou přestěhovala z Karlových Varů do Prahy, kde nastoupila do legendárního dětského pěveckého sboru Bambini di Praga. V letech 1991 až 1995 byla frontmanka pražské rockové skupiny Sluníčko. S ní vydala stejnojmenné album a v roce 1994 vyhrála hudební soutěž Marlboro Rock In, jež kapelu hodně zviditelnila. A pak do jejího života zasáhl osud, jenž vzal na sebe podobu zpěváka a hudebníka Davida Kollera! V letech 1994 až 1997 spolupracovala s jeho skupinou Lucie. David výraznou měrou ovlivnil její hudební projev a po odchodu ze Sluníčka s ním založila skupinu Pusa. Poté se vydala na sólovou dráhu a doposud vydala 5 alb – Lenka Dusilová (2000), Spatřit světlo světa (2002), Mezi světy (2005), Eternal Seekers (2009) a Baromantika (2011)
www.lenkad.com